Fotbal

Definitivní konec. PSG potvrdilo odchod Lionela Messiho z klubu

Dlouhé týdny se o tom spekulovalo a bralo se to jako jasná věc. Nyní to potvrdil na předzápasové tiskové konferenci i samotný trenér Christophe Galtier. Argentinská superhvězda Lionel Messi opustí po sezoně PSG a jako volný hráč bude hledat nové angažmá.

Lionel Messi a PSG sice o víkendu oslaví ligový titul, ale přesto v klubu nepanuje nejlepší atmosféra a spokojenost. Argentinský mistr světa byl v květnu suspendován, uráželi ho fanoušci a novináři po celém světě mluvili o jeho konci v klubu. Ten nyní oficiálně potvrdil trenér Christophe Galtier. 

"Měl jsem tu čest vést nejlepšího hráče v historii fotbalu. Proti Clermontu odehraje o víkendu svůj poslední zápas v dresu PSG," přiznal trenér francouzského mistra na předzápasové tiskové konferenci. S PSG tak oslaví titul a bude si hledat nové angažmá. 

Kam by čerstvě nejlepší střelec pěti nejlepších evropských lig v historii mohl zamířit? Variant je hned několik. V minulých dnech se mluvilo o zájmu Al-Hilalu, který by z rodáka z Rosaria udělal nejlépe placeného sportovce. Mluví se ale také o návratu do Barcelony, ke kterému by mohl pomoci kvůli finančnímu fair-play Beckhamův Inter Miami.

Související obsah

​Messi si vloni splnil poslední sen a se svou Argentinou ovládl světový šampionát. Celkem letos naskočil do čtyřiceti zápasů a zapsal 21 branek, ke kterým přidal dalších 20 přihrávek. PSG ale vyhrálo "pouze" ligu, v poháru i v Lize mistrů zklamalo. 

Messi má zamířit do Saúdské Arábie, jeho otec prý přijal monstrózní nabídku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události