Hokej

Hvězda Rangers má velký problém, kvůli zranění si možná až půl roku nezahraje

Hvězda Rangers má velký problém, kvůli zranění si možná až půl roku nezahraje
Patrick Kane | Zdroj: Profimedia.cz

Hvězdný Patrick Kane se pěkně dlouho nepodívá na led. Útočník Rangers podstoupil operaci kyčle a čeká ho až šestiměsíční pauza. Čtyřiatřicetiletého Američana, který se v letošní sezoně přesunul do New Yorku po několika letech strávených v Chicagu, brzdily zdravotní problémy celý rok, díky operačnímu zákroku by se ale měl plně uzdravit.

Trojnásobný vítěz Stanley Cupu z let 2010, 2013 a 2015 se v letošní sezoně po úspěšných letech v Chicagu přesunul do Rangers a ani v New Yorku se mu nedařilo vůbec špatně. V základní části naskočil do 19 utkání, ve kterých nasbíral 12 bodů za 5 branek a 7 nahrávek. V play-off přidal během sedmi zápasů dalších šest bodů (1+5).

Celý soutěžní ročník ale hrál se zdravotními problémy, a tak musel na operaci. Lékaři mu při ní spravili bolavou kyčel, Kane si kvůli ní ale nejspíš pěkně dlouho nezahraje. 

Rekonvalescence by měla podle jeho agenta Pata Brissona a zpráv New York Post trvat čtyři až šest měsíců. Jisté tedy je, že se Američan nestihne vrátit do začátku tréninkových kempů NHL, reálně se jeví start základní části příští sezony. 

Související obsah

​Obtížný by pro něj mohl být i fakt, že se stane volným hráčem. Brisson ale tvrdí, že se Kane soustředí hlavně na to, aby byl konečný výsledek operace i celkové zotavování úspěšné. Potíže by totiž měly díky operačnímu zákroku zcela vymizet. Rozhodně prý nehrozí ani konec kariéry, Kane chce údajně hrát ještě dlouho. 

Kane se v průběhu sezony rozloučil s Blackhawks a zamířil do Rangers. Ani s nimi ale Stanley Cup nezískal:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události