Hokej

Velká posila pro hokejovou Spartu. Po roční pauze se vrací Chlapík

Velká posila pro hokejovou Spartu. Po roční pauze se vrací Chlapík
Filip Chlapík | Zdroj: Profimedia

Do české hokejové extraligy, konkrétně do Sparty, se po roční odmlce vrací Filip Chlapík. Ten poslední sezonu strávil ve švýcarském týmu Ambri-Piotta. 25letý útočník podepsal s pražským celkem tříletý kontrakt.

Chlapík je třetí letní posilou Sparty. Už dříve podepsali Ondřej Najman a Aaron Irving. "Po odchodu Davida Tomáška přináší Filip Chlapík potřebnou kvalitu a kreativitu. Patří mezi českou špičku a věříme, že ve Spartě bude pokračovat ve skvělých výkonech," řekl pro klubový web člen představenstva Sparty Tomáš Divíšek.

"Filip odešel teprve před rokem, ale už v uplynulé sezoně jsme byli v častém kontaktu. Víme, co od něj můžeme čekat. On sám má obrovskou touhu zažít ve Spartě úspěch," doplnil sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

"Sparta je evropský velkoklub s nejvyššími ambicemi. Těším se, že budu zase doma," zněla první Chlapíkova slova po návratu do Sparty. Ten se vrací i z toho důvodu, že podle jeho slov nemá v klubu dodělanou práci. "Konec ve finále byl hodně hořký. Titul na Spartu patří a je to jedna z věcí, kterých bych chtěl moc dosáhnout. Získat titul pro Spartu mě strašně láká," pokračoval Chlapík.

Související obsah

​Pražský rodák v uplynulé sezoně hrál za švýcarský klub Ambri-Piotta. V základní části odehrál 50 zápasů, ve kterých si připsal 37 bodů za 24 gólů a 13 asistencí. O rok dříve nastupoval právě za Spartu, se kterou dokráčel až do finále. Zkušenosti má také z NHL, kde v dresu Ottawy nastoupil do 57 duelů, ve kterých zaznamenal 11 bodů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události