Hokej

Tři hráči Mountfieldu měli pozitivní test na doping! Klub je vyřadil z týmu

Tři hráči Mountfieldu měli pozitivní test na doping! Klub je vyřadil z týmu
Kevin Klíma | Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Hokejový klub Mountfield HK musí řešit velké nepříjemnosti. Z antidopingového výboru ČR obdržel zprávu, že tři hráči měli pozitivní test na zakázané látky, konkrétně Kevin Klíma, Graeme McCormack a Martin Štohanzl. Do vyřešení případu jim klub pozastavil platnost profesionálních smluv.

Úřadující vicemistr Tipsport extraligy dostal zprávu v pondělí 29. května, hned začal jednat a na webových stránkách vydal oficiální prohlášení, ve kterém se zcela distancuje od podobných aktivit hráčů a užívání jakýchkoliv doplňků stravy s obsahem zakázané látky. I když šlo o neúmyslné porušení pravidel. "Klub se proti takovému chování vymezuje, zároveň se na tomto prohřešku nijak vědomě ani nevědomě nepodílel," píše se v prohlášení.

"V rámci klubu, a to zejména A-mužstva, byli hráči pravidelně preventivně upozorňováni na nutnost důkladného prověření všech doplňků stravy v souvislosti se zakázanými látkami. Hráčská smlouva ukládá hráčům povinnost složení veškerých léků a doplňků stravy před jejich užíváním konzultovat s klubovým lékařem, což se pravidelně děje, v tomto případě se to však, z neznámého důvodu, nestalo. Došlo tak k individuálnímu porušení tohoto pravidla zmíněnými hráči," píše se dále.

"Mountfield HK si uvědomuje společenskou odpovědnost vůči všem dospělým i dětem, a to zejména sportujícím. O to větší zklamání v souvislosti s touto informací zažívá," stojí v oficiálním prohlášení. Východočeský klub nyní zintenzivní preventivní a osvětnou činnost u A-týmu, ale i u mládežnických kategorií.

Související obsah

​Třem pozitivně testovaným hráčům byly ihned pozastaveny jejich profesionální smlouvy a do vyřešení celé situace byli vyřazeni z A-týmu. "Vedení klubu s nimi však nadále zůstává v kontaktu v otázce dalšího postupu a osvětné činnosti," píše se v závěru.

Ještě v základní části ničili hradečtí hokejisté na své střídačce hokejky Liberce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události