Další sporty

Jokič má na tým neskutečný vliv, v play-off je neuvěřitelný, říká komentátor Plášil

Basketbalová NBA má za sebou první finálový zápas, ve kterém Denver Nuggets porazil Miami Heat 104:93. Jak duel viděl komentátor Václav Plášil, co říká na lídra Nikolu Jokiče a jak vidí budoucnost českého basketbalu? O tom se rozpovídal ve Snídani.

"Byl to neskutečný zážitek. Je vidět, že je to ta nejblyštivější basketbalová scéna. Hraje se o hodně. Obě hlavní hvězdy obou týmů prsten pro šampiona NBA nevyhrály. O poznání lépe teď vyšel zápas domácímu Jokičovi, který opět zaznamenal triple-double a jeho neuvěřitelná jízda play-off pokračuje," chválil na úvod Plášil.

"Letošní NBA je trošku jiná oproti jiným, protože je tam vyprofilovaná jedna hlavní hvězda. Tím nechci říct, že ostatní jsou jen nějací pobočníci, ale Jokič a Butler mají na své týmy úplně jiný vliv," pokračoval komentátor Nova Sport.

Ten se vrátil také k neúspěchu Los Angeles Lakers, kteří padli v konferenčním finále s Denverem. "Čekal jsem, že Lakers prohrají, ale nečekal jsem, že to bude takovým rozdílem. Ve finále Západní konference prohráli s Denverem 0:4 na zápasy. Ale stejně před LeBronem Jamesem klobouk dolů. Překonal historické maximum, co se týče počtu bodů. V jeho pokročilém věku a v pokročilé fázi kariéry je to neuvěřitelný výkon," žasne Plášil nad výkony 38letého basketbalisty.

Související obsah

​Promluvil ale také o druhé semifinálové sérii mezi Bostonem a Miami, kterou rozhodoval až sedmý zápas. "Boston loni skončil těsně pod vrcholem. Letošní konferenční finále s Miami bylo asi vrcholem sezony. Miami vedlo 3:0 na zápasy, ale Boston dokázal srovnat. Celtics mohli být prvním týmem v historii, který by otočil z 0:3 na 4:3, ale nakonec se tak nestalo," přidal historický fakt Plášil.

Okomentoval také letošní sezonu jediného českého hráče v NBA Víta Krejčího. "Jeho letošní minutáž nebyla úplně taková, jakou si představoval. Ale věřím, že vzhledem k naší úspěšné basketbalové éře nám talenti ještě dozrávají. I teď vidíme spoustu mladých hráčů v nejvyšší české soutěži," dodal na závěr. Druhý zápas se hraje v noci z neděle na pondělí od 2 hodin ráno.

Kompletní rozhovor s Václavem Plášilem si můžete pustit pod titulkem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události