Fotbal

Divoký závěr Ligue 2! Dva zápasy přerušeny, jeden se vůbec nedohrál

V Evropě finišují poslední fotbalové soutěže a jednou z nich je také druhá nejvyšší francouzská liga. V ní byly v posledním kole dva zápasy přerušeny, a jeden se dokonce nedohrál kvůli napadení hráče fanouškem.

Pojďme postupně. V zápase Le Havre – Dijon šlo domácím o postup do Ligue 1. Fotbalisté Le Havre potřebovali k jistotě postupu bod a v jedenácté minutě se po gólu Casimira dostali do vedení. Na hřišti měli duel pod kontrolou, ale na tribunách ne.

Třicet sekund před koncem fanoušci vběhli na hřiště a začali předčasně slavit. Zahnat příznivce zpět na tribuny se snažil i kouč domácích Luka Elsner a nakonec se tak stalo. Ale až po dlouhých osmnácti minutách. Reálně hrozilo nedohrání zápasu a kontumace. Na nejhorší scénář ale nedošlo, duel se oficiálně dohrál a fanoušci tak mohli slavit postup mezi elitu nanovo.

Zápas mezi Bordeaux a Rodez se dokonce nedohrál. I zde hráli domácí o postup, ale museli doufat v zaváhání Met, případně vyhrát čtyř a vícególovým rozdílem než právě Mety. Hosté naopak bojovali o udržení.

Související obsah

​Fotbalisté Rodez se dostali do vedení ve 23. minutě po gólu Buadese, který šel slavit před kotel domácích. Jeden z domácích příznivců se dostal na hřiště a do slavících hráčů strčil. Buades padl na hřiště a byl ošetřován. Následně ale hřiště opustil po svých. Podle zahraničních médií měl být ale poté odvezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku.

Po zmíněném napadení byl duel předčasně ukončen a nyní se čeká, jak rozhodne vedení soutěže. Vše by mělo být jasné v pondělí. Pokud se duel bude kontumovat ve prospěch hostů, fotbalisté Rodez se zachrání a Mety budou slavit postup.

Poslední utkání, ve kterém došlo k problémům, byl souboj mezi Nimes a Sochaux. V duelu ale už o nic nešlo. V průběhu prvního poločasu museli všichni fotbalisté opustit hřiště, protože před stadionem zasahovali policisté proti fanouškům a použili slzný plyn. Ten se ale dostal až na trávník a pokračovat se nemohlo. Po deseti minutách se ale opět začalo hrát. Domácí nakonec zvítězili 3:1.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události