Fotbal

O Černého je rvačka. Chtějí ho kluby v Nizozemsku i v Bundeslize

Václav Černý
Václav Černý | Zdroj: Profimedia

Fotbalista Václav Černý zažívá životní sezonu a jeho výkonů si všimli i v jiných týmech. Koupit by ho chtěli ve Wolfsburgu, ale zájem je i od elitních nizozemských klubů. Českého hráče ale ještě čekají zápasy v dresu Twente o postup do evropských pohárů.

Letos zažil Václav Černý životní sezonu. V nizozemské lize nasbíral v dresu Twente 13 gólů a 11 asistencí a pomohl svému týmu k pátému místu v lize a ještě ho čeká play-off o Evropskou konferenční ligu. Zejména se mu daří v poslední době. Dokonce byl zvolen nejlepším hráčem nizozemské ligy za měsíc květen. 

Podle německých novin Wolfsburger Allgemeine Zeitung by český fotbalista mohl zamířit do německé Bundesligy. Konkrétně do Wolfsburgu, který v letošní sezoně skončil na osmém místě. Černý by měl nahradit Omara Marmoushe, který odejde na začátku přestupového období jako volný hráč do Frankfurtu.

Český útočník by se ale do Německa stěhovat nemusel. Zájem o něj mají i v Nizozemsku. Podle serveru Voetbalvisie.com o něj chce zabojovat i AZ Alkmaar. Podle nizozemského novináře Mikea Verweijeho by měl o návrat Černého zabojovat také jeho bývalý klub. "Ajax by měl takového kluka přivést zpět," řekl podle voetbal4u.com

Související obsah

​25letý fotbalista má ale ještě platnou smlouvu v Twente do roku 2025. Podle webu twenteinsite.nl řekl asistent Twente Bruggink, že by chtěli, aby Černý v klubu zůstal, ale jsou ochotni vyjednávat o prodeji. "Taky jsme si to tak spolu s Černým vyříkali," řekl Bruggink.

Černý už v 16 letech odešel z Příbrami do akademie Ajaxu Amsterdam. Postupně se propracoval až do prvního týmu, ale jeho slibně se rozjíždějící kariéru zastavila četná zranění. Restartovat se ji pokusil nejprve v Utrechtu a nyní v Twente, kde se mu to dokonale podařilo. 

Nedávno dostal Wolfsburg pěkně naloženo od Dortmundu: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události