šipky

Další titul pro van Gerwena. Suverénním způsobem ovládl US Darts Masters

Další titul pro van Gerwena. Suverénním způsobem ovládl US Darts Masters
Michael van Gerwen s trofejí pro vítěze US Darts Masters | Zdroj: Profimedia

Elitní šipkaři mají za sebou další turnaj Světové série. Tentokrát se ti nejlepší setkali v americkém New Yorku, konkrétně v Madison Square Garden. Tam se nejvíce dařilo nizozemskému hráči Michaelu van Gerwenovi, který turnaj ovládl. Ve finále nedal žádnou šanci Jeffu Smithovi, kterého porazil 8:0.

Van Gerwen v 1. kole poměřil síly s Kanaďanem Jakem Macmillanem, kterého porazil 6:2. I ve čtvrtfinále ho čekal sok z Kanady, tentokrát Jim Long. Ani zde neměl "Mighty Mike" problém a zvítězil opět 6:2.

Semifinále slibovalo napínavou bitvu, protože soupeřem fenomenálního Nizozemce byl Rob Cross. "Voltage" začal parádně a brzy vedl 2:0. Jenže světová trojka zabrala a čtyřmi legy v řadě otočila na 4:2.

Byl to souboj plný zvratů. O ten další se postaral anglický šipkař, který také uhrál čtyři legy v řadě, vedl 6:4 a byl pouhý leg od postupu do finále. Navíc měl výhodu prvních tří šipek. Jenže van Gerwen tlak ustál a nakonec slavil postup v poměru 7:6.

Související obsah

​Ve finále ho čekalo překvapení turnaje v podobě Kanaďana Jeffa Smithe, který na své cestě vyřadil hned tři favority. Nejprve zdolal vítěze pražské zastávky European Tour Petera Wrighta 6:2, následně si poradil s Nathanem Aspinallem a v semifinále udolal Lukea Humphriese 7:6.

Samotný boj o titul byl ale jednoznačnou záležitostí. Michael van Gerwen svému soupeři nedal absolutně žádnou šanci a vyhrál jednoznačně 8:0.

Michael van Gerwen letos ovládl i prestižní Premier League, ve které získal už svůj sedmý titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události