šipky

Van Gerwen překonal legendu Taylora a má sedmý titul. Price se rozplakal

Nizozemský šipkař Michael van Gerwen si připsal další historický milník. Už posedmé totiž ovládl turnaj Premier League Darts a získal rekordní sedmou trofej. Ve finále "Mighty Mike" zdolal Gerwyna Price 11:5.

Van Gerwen musel nejdříve zdolat v semifinále světovou jedničku Michaela Smithe a nebyl to vůbec jednoduchý úkol. Nizozemec nakonec ve vyrovnané bitvě zvítězil 10:8 a dostal se do finále. 

To druhý finalista Gerwyn Price si počínal suverénně, když krajana Jonnyho Claytona přejel 10:2 a se skvělým průměrem 107,54 na tři šipky zabral druhé finálové místo. 

Související obsah

​Jenže v samotném finále zase dominoval hvězdný van Gerwen. "Mighty Mike" si brzy vybudoval vedení 7:2 a publikum bylo na jeho straně. To Velšan se musel kromě vlastní hry vyrovnat také s nepřízní fanoušků, kteří na něj během finále dost hlasitě bučeli. 

Gerwyn Price nakonec padl 5:11 a po zdrcující porážce byl hodně skleslý, dokonce se na jeho obličeji objevily i slzy. Naopak van Gerwen brečel štěstím. Jako první hráč v historii získal sedm titulů na Premier League Darts. Odpoutal se tak od legendárního Phila Taylora, který měl titulů šest. 

Premier League Darts, finálový večer: 

Semifinále

G. Price –
J. Clayton 10:2 
Průměr na tři šipky:
107,54 – 90,19

M. Smith – M. van Gerwen 8:10
Průměr na tři šipky:
97,90 – 101,45

Finále

G. Price – M. van Gerwen 5:11 
Průměr na tři šipky:
99,50 – 105,43

Gerwyn Price dokázal na letošní Premier League Darts opanovat čtyři večery, dokázal porazit právě i van Gerwena:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události