Hokej

Hill předvedl jeden z nejlepších zákroků sezony. Hokejkou sebral soupeři jasný gól

První finále bojů o Stanley Cup zvládli lépe hokejisté Vegas, kteří porazili Floridu 5:2. Vše ale mohlo být úplně jinak. Na začátku druhé třetiny předvedl gólman Golden Knights Adin Hill jeden z nejlepších zákroků sezony.

Byl to možná nejdůležitější okamžik večera. Zápas Vegas s Floridou byl na začátku druhé třetiny nerozhodný 1:1. Panthers mohli jít do vedení, když si vypracovali neuvěřitelnou tutovku.

Jenže domácí celek má v bráně gólmana Adina Hilla, jenž možná předvedl nejúžasnější zákrok sezony. Florida naprosto vyšachovala obranu Vegas. Tkachuk přihrál před úplně odkrytou branku Nicku Cousinsovi. Ten už v podstatě mohl zvedat ruce nad hlavu, ale selhal.

V tisíciprocentní šanci ho vychytal Hill, který se natáhl, co mu síly stačily, a hokejkou zabránil puku, aby přešel brankovou čáru. "Ano, možná to byl zákrok sezony, vzhledem k tomu, že hrajeme finále Stanley Cupu," řekl po zápase Hill se smíchem. "Mám ale pocit, že jsem předvedl i jiné velké zákroky," dodal.

Související obsah

​"Ano, je to neuvěřitelný zákrok," přiznal útočník Floridy Carter Verhaeghe. "Byl na zemi a vrátil se tam hokejkou. Určitě to pro ně byl velký zákrok," doplnil forvard Panthers.

"Takové zákroky v klíčových momentech potřebujete. Nehráli jsme před tím zákrokem úplně nejlepší zápas, to přiznávám," uznal trenér Vegas Bruce Cassidy. Golden Knights nakonec první duel ovládli 5:2.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události