MMA

Na bojové umění se dal kvůli šikaně: Rozhodl jsem se, že to už nebudu tolerovat

Marián Jakubík
Marián Jakubík | Zdroj: RFA (Se svolením)

Slovenský MMA bojovník Marián Jakubík se opět představí v organizaci RFA, tentokrát pod MMA pravidly. V obou jeho zápasech pod taktovkou RFA prohrál a teď udělá všechno pro to, aby se vrátil zpět na vítěznou vlnu. V cestě mu bude stát David Tiep. Zápas Jakubík vs. Tiep bude součástí RFA 11, které proběhne už 10. června.

Šikana ho přinutila začít trénovat

Všechno zlé je pro něco dobré. První kontakt s bojovým uměním zažil Jakubík jako teenager, když už pohár jeho trpělivosti kompletně přetekl. "Pro bojové sporty jsem se rozhodl kvůli častému napadání ze strany starších nepřizpůsobivých chlapců z Bánovců. Jako 15letí kluci jsme se s kamarády rozhodli, že už to dál nebudeme tolerovat, a začali jsme navštěvovat klub Fight Gym Bánovce," řekl Marián Jakubík.

I když zápasí na profesionální úrovni, stále ho MMA nedokáže naplno uživit. Při svém životě bojovníka musí ještě pracovat. "Mimo bojové sporty pracuji a ve volném čase se věnuji hlavně rodině, protože toho času je velmi málo. Věnuji se i střeleckým sportům a vojenské technice," uvedl Jakubík.

V rámci organizace bez vítězství

Už hned na druhém turnaji RFA: Grand Opening zápasil Marián Jakubík z pozice domácího bojovníka, ale pár sekund před klaksonem ho ukončil na RNC Brazilec Julio Barreto. Půlrok nato zkusil opět štěstí, tentokrát pod pravidly Real Fight. Proti Ivanovi Klevetsovi tedy nemohl využít svoji největší zbraň, kterou je nepochybně grapping a BJJ, a prohrál na body. 

Související obsah

​Jakubík na všechna svoje vítězství dosáhl před limitem, přičemž velkou část tvoří výhry na submisi. "Oblíbenou techniku v grapplingu nemám. Snažím se pracovat na více technikách, ale nejvíc ukončení mám na armbar a RNC," uvedl slovenský bojovník.

Změna soupeře a návrat do Bratislavy

Původně se v lehké váze měl Marián Jakubík představit proti Martinu Horínkovi, ale i když se oba RFA 11 zúčastní, tentokrát spolu soupeřit nebudou. "Zápas s Horínkem se začal komplikovat už od začátku, když po potvrzení zápasu vznikaly různé výzvy na jiné zápasy. Já jsem tuto věc nejdříve ignoroval a čekal na oficiální info. Horínek bude zápasit o váhovou kategorii výš a ani jeden nepřijdeme o zápas, což mě velmi těší. S Horínkem se tedy střetneme možná na jiném eventu," popsal důvod změny soupeře.

Související obsah

​Tím bude David Tiep, na kterého se připravuje především v postoji. "Průběh zápasu s Davidem určitě promyslíme a zvolíme nejlepší možnou strategii. Poslední zápas jsem měl podle pravidel Real Fight, takže chci být připravený na postojovou stránku boje," řekl před zápasem na RFA 11. Ten proběhne už 10. června.

Na galavečeru RFA 10 obhájil titul Václav Sivák: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události