Další sporty

Francouzský parkurista Epaillard se kvalifikoval do Super Grand Prix v Praze

Francouzský parkurista Epaillard se kvalifikoval do Super Grand Prix v Praze
Julie Epaillard (uprostřed) s trofejí pro vítěze | Zdroj: Global Champions

Ve francouzském Saint Tropez proběhlo páté kolo Longines Global Champions Tour. To ovládl domácí závodník Julien Epaillard a kvalifikoval se tak do listopadové Super Grand Prix, která se opět uskuteční v O2 areně. V hlavní soutěži se představila také česká jezdkyně Anna Kellnerová.

Zatím stoprocentní úspěšnost, co se kvalifikací do Grand Prix týče, má letos Anna Kellnerová. V Saint Tropez závodila s klisnou Catch Me If You Can Old a zapsala deset trestných bodů. Kvůli tomu skončila na 26. místě.

"Určitě mám radost z toho, že se nám v letošní sezoně pokaždé podařilo kvalifikovat do Grand Prix. Je to pro nás určitě posun kupředu, jelikož minulý rok tomu tak rozhodně nebylo. Jsem ráda, že to Catchie takto zvládá a že jsme si v tomto směru polepšily," prozradila Kellnerová.

"Catchie není již úplně nejmladší, musím myslet na její tělo a na to, že toho má se mnou již hodně odskákáno. Chci, aby byla vždy v co nejlepší formě a abych ji co nejméně unavila. Proto se snažím parkury a závody před tím optimalizovat tak, aby toho měla za sebou co nejméně, měla možnost si odpočinout a byla v plné síle na kvalifikaci do Grand Prix a ideálně i do Grand Prix samotné," pokračovala česká závodnice.

Související obsah

​Hlavní soutěž ve Francii měla výšku překážek 160 centimetrů a podle Kellnerové byla velmi náročná. "Musím říct, že to byla nejtěžší Grand Prix, kterou jsem v této sezoně jela. V Dauhá bývají například obrovské skoky, protože je tam hodně prostoru na cválání, ale tady to bylo poměrově k velikosti kolbiště nejen složité, ale také i opravdu velké," dodal Kellnerová.

Závod zajelo bezchybně šest dvojic a muselo se tak do rozeskakování. Dobré páté místo obsadila vítězka z Madridu, Australanka Edwina Topsová-Alexanderová s Fellow Castlefieldem. O čtvrtinu sekundy bral bronz Simon Delestre na desetiletém valachovi jménem Dexter Fontenis Z.

Letos podruhé skončil stříbrný Christian Kukuk na jedenáctiletém hřebci Mumbaiovi. Od prvenství ho dělilo 48 setin. Z vítězství se radoval jiný domácí parkurista, a to Julien Epaillard s valachem Donatello d'Auge. "Je to úžasné vyhrát před domácím publikem. Donatello je prostě fantastický kůň. Atmosféra zde byla neuvěřitelná a bylo to tak jedno z mých nejkrásnějších vítězství. Vyhrát Grand Prix Longines Global Champions Tour není vůbec snadné, pracujeme na tom každý den, a když se to podaří, je to skvělý pocit i díky tomu, že nás čeká v listopadu účast v LGCT Super Grand Prix v Praze. Je to pro mě něco speciálního a udělám vše pro to, abychom do O2 areny přijeli v nejlepší formě," řekl spokojený Epaillard.

Související obsah

​Kromě Epaillarda se do Super Grand Prix letos kvalifikovali tři Němci. V Dauhá zvítězil Philipp Weishaupt, na Miami Beach triumfovala Katrin Eckermannová a v Mexiku nenašel přemožitele David Will. V žebříčku LGCT je první stále Maikel van der Vleuten.

Global Champions pokračuje už nadcházející týden šestou zastávkou v Cannes. Poté přijdou závody ve Stockholmu, Paříži a Monaku. Následovat budou destinace v A Coruni a v německém Riesenbecku. V srpnu přijdou tradiční zastávky v Londýně a Valkenswaardu. V září je naplánovaný pouze Řím, jelikož závody v New Yorku byly zrušeny. Základní část vyvrcholí na konci října v Rijádu. Celá sezona skončí v pražské O2 areně, kde se od 16. do 19. listopadu uskuteční GC Prague Playoffs.

Na Miami Beach skončil český tým Prague Lions na druhém místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události