Fotbal

Plzeň má náhradu za Bílka. Na svou třetí štaci přichází trenér Koubek

Plzeň má náhradu za Bílka. Na svou třetí štaci přichází trenér Koubek
Miroslav Koubek | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Fotbalisté Viktorie Plzeň v uplynulé sezoně skončili na třetím místě Fortuna ligy, což vedení klubu nestačilo. Novou smlouvu nedostal trenér Michal Bílek a v pondělí byl novým trenérem jmenován Miroslav Koubek. Jeho jmenování je vzhledem k poslední sezoně poněkud překvapivé. V dubnu totiž skončil na lavičce Hradce Králové kvůli zdravotnímu stavu.

​Viktoria oznámila 9. května, čtyři kola před koncem nadstavby, že neuplatní opci a po sezoně na její lavičce Michal Bílek skončí. V pondělí dopoledne už Západočeši oznámili jméno svého nového lodivoda. Po osmi letech se vrátí Miroslav Koubek, který dostal smlouvu na jeden rok.

"Novým trenérem FC Viktoria Plzeň bude Miroslav Koubek. Rozhodli jsme se tak na základě jeho nesporných odborných kvalit, zkušeností i stylu, jakým se týmy pod jeho vedením prezentují," uvedl pro klubový web generální ředitel Adolf Šádek.

"Nabídky z Viktorie si nesmírně vážím. Jde o jakési ocenění mé práce a jsem rád, že jsme se domluvili. Do práce mám obrovskou chuť a je před námi velká výzva," prohlásil nadšeně 71letý trenér.

"Je před námi hodně práce a je zapotřebí začít ihned naplno pracovat. Budeme chtít být maximálně připraveni na start nové sezony, ve které nás čekají jak ligové zápasy, tak i boj v evropských předkolech. Nyní se však zaměříme především na kvalitní přípravné období," řekl Koubek.

Miroslav Koubek vedl Plzeň již v letech 2000–2001 a 2014–2015. Právě v roce 2015 s Viktorií slavil zisk domácího titulu a následně vyhrál i Superpohár. Kromě Plzně vedl i Spartu, Slavii, Ostravu i třeba německý Amberg. Naposledy působil dva roky v Hradci Králové.

Související obsah

​Právě tam ale skončil ještě během sezony. Hradec Králové 25. dubna napsal na svůj web, že Koubek prodělal těžší průběh nemoci a ze zdravotních důvodů už se do konce ročníku na lavičku nevrátí. Nyní ho tedy čeká velká výzva. Plzeň letos skončila na třetím místě, takže ji čeká boj o návrat na vrchol Fortuna ligy a zároveň evropské poháry, kde viktoriáni začnou ve 2. předkole Evropské konferenční ligy.

Vyhazov dostal letos v Bayernu Julian Nagelsmann:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události