Fotbal

Má Manchester United smůlu? Do bitvy o Kanea razantně vstupuje Real Madrid

Má Manchester United smůlu? Do bitvy o Kanea razantně vstupuje Real Madrid
Harry Kane | Zdroj: Profimedia

29 let, 582 zápasů, 378 gólů, 0 trofejí. Taková je bilance historicky nejlepšího střelce anglické reprezentace a jednoho z nejproduktivnějších hráčů, který kdy hrál Premier League. Bilance v počtu získaných trofejí se ale může rychle změnit, pokud klapne přestup do Realu Madrid. Bílý balet za něj podle španělských a anglických médií je ochoten zaplatit 2,7 miliardy korun a už mu schovává dres číslo devět po Karimu Benzemovi.

Karim Benzema po dlouhých čtrnácti letech opouští Real Madrid. Historicky nejúspěšnější španělský klub za něj musí najít náhradu. Hlavním favoritem je anglický bombarďák Harry Kane, který momentálně obléká dres Tottenhamu. 

Pro 29letého útočníka skončila uplynulá sezona zklamáním. Jeho tým se v Premier League umístil až na osmém místě, a tak si v příští sezoně nezahraje žádný evropský pohár, což je něco, s čím se anglický útočník, který letos nastřílel 30 ligových gólů, asi nebude chtít spokojit. 

A tak se jako každé přestupní období v posledních letech řeší, jestli odejde do týmu s větší šancí na zisk trofejí, nebo zůstane věrný Tottenhamu. Velký zájem o Kanea dlouhodobě projevuje Manchester United, o kterého hodně stojí Erik ten Hag. Velkou konkurencí se mu ale stává Real Madrid, který nového hrotového útočníka nutně potřebuje. 

Související obsah

​Podle španělské Marcy a anglického Daily Mail je Real Madrid ochoten za Kanea zaplatit 100 milionů liber (2,7 miliardy korun). Navíc by se mohl dočkat pocty v podobě čísla 9 na dresu, které dosud nosil vítěz Zlatého míče Karim Benzema. Momentálně Kaneovi patří číslo deset, ale to vlastní v Bílém baletu neodmyslitelně jeho bývalý spoluhráč z Tottenhamu Luka Modrič. 

Favoritem na zisk Harryho Kanea je Real Madrid i proto, že ředitel Tottenhamu Daniel Levy nechce svého útočníka prodat rivalům z Premier League. Svou gólovou potencí by mohl Kane nahradit Karima Benzemu. V šesti z posledních devíti sezon Premier League nastřílel více než dvacet branek. V posledním ročníku byl nejproduktivnější, když brankáře soupeřů překonal ve třiceti případech. 

Benzema se s Bílým baletem rozloučil gólem. Díky němu skončil Real druhý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události