Fotbal

Památné momenty Zlatana: Úžasné góly, velké ego a nekonečná zásoba vtipů

Zlatan Ibrahimovič na konci ročníku Serie A ukončil fotbalovou kariéru a fanoušci si ho vždy budou pamatovat jako jednu z největších postav světového fotbalu. Býval naprosto skvělým hráčem, který dával stovky gólů, a občas lidé nechápali, jak se mu to povedlo. Měl také obrovské sebevědomí a často působil jako vtipy o Chucku Norrisovi. Připravili jsme pro vás ty nejlepší momenty, které definovaly jeho kariéru.

Den, kdy Zlatan "vyhrál" fotbal 

Zlatan Ibrahimovič dal ve své kariéře hodně branek, ale jedna naprosto vybočuje ze všech. V roce 2012 hrálo jeho Švédsko přátelské utkání proti Anglii a v závěru druhého poločasu vedlo 3:2. Tehdy se "Ibra" vydal za míčem, ale Hart ho před ním odehrál. 

Zlatan si ale odstoupil a odhodlal se k bravurním nůžkám. Míč přeletěl všechny hráče a těsně pod břevnem zapadl do branky. Fanoušci branku popisovali jako nejhezčí gól v historii fotbalu, někteří tento počin dokonce popsali jako "den, kdy Zlatan Ibrahimovič vyhrál fotbal". 

Nádherných gólů dal ale mnohem více. Uměl to téměř z každé pozice. Nůžky, patičky, bomby z dálky. Všechno do jeho kariérního výčtu patří. Za zmínku stojí jeho neuvěřitelné sólo proti Bredě z roku 2004. Zlatan tehdy obešel několik protihráčů a následně zamířil do odkryté branky.

Americké dobrodružství: Dva góly v debutu, vtípek na LeBrona i velká dominance na hřišti i v rozhovorech

Zlatan v roce 2018 přestoupil do americké MLS a vypadalo to na dohrání kariéry. Zahrál si tam dva roky a poté se ještě stihl na tři a půl roku vrátit do AC Milán. Debutoval v derby proti Los Angeles FC a na hřiště se dostal v 71. minutě. O šest minut později srovnal krásným gólem z dálky, utkání následně rozhodl hlavičkou v první nastavené minutě. 

Jednou byl dokonce v rozhovoru dotázán na Carlose Velu, který byl velmi produktivní. Zlatan ale trval na tom, že on je nejlepším hráčem MLS. "Kolik mu je let? 29. Hraje v MLS v nejlepších fotbalových letech. Kde jsem byl ve 29 letech já? V Evropě. To je obrovský rozdíl," řekl pro ESPN FC

Zlatana při jeho příchodu do Los Angeles a do MLS vítalo hned několik celebrit a sportovních ikon. Koluje například příběh o tom, jak slavný basketbalista LeBron James poslal svůj dres právě švédskému fotbalistovi, aby ho uvítal v Los Angeles. Zlatan ho měl podepsat a poslat zpátky.

A když se Ibrahimovič loučil s MLS a odešel do AC Milán, nezapomněl přidat sebevědomé prohlášení na svém twitteru. "Přišel jsem, viděl jsem a zvítězil jsem. Děkuji vám. Chtěli jste Zlatana, dal jsem vám Zlatana. Nemáte zač. Příběh pokračuje, ale teď můžete zas jít sledovat baseball."

Související obsah

​Nejlepší hlášky Zlatana Ibrahimoviče

 • ZI: Kdy mě koupíš do Dortmundu?
  JK: To bych musel prodat celý tým.
  ZI: Já bych hrál i zadarmo!

  (Zlatan Ibrahimovič v rozhovoru s Jürgenem Kloppem)
 • Jsem tu jako ferrari mezi fiaty. (Zlatan Ibrahimovič o hraní v MLS)
 • Jsem ferrari, ale ty mě řídíš jako fiat. (Zlatan Ibrahimovič rád sám sebe přirovnával k italskému autu. Toto řekl Guardiolovi v Barceloně)
 • Jsem jako červené víno. Čím starší, tím lepší
 • Nejdříve jsem šel doleva, on také. Pak jsem šel doprava a on také. Pak jsem šel zase doleva a on si šel koupit hotdog. (Ibrahimovič o liverpoolském Henchozovi)
 • ZI: Jen bůh ví, kdo postoupí.
  N: Těžko se ho na to zeptáme.
  ZI: Právě s ním mluvíte.
  (Zlatan Ibrahimovič v rozhovoru s novinářem ohledně toho, kdo postoupí na MS 2014)
 • DZ: Chtěl jsi dát 13. gól, co?
  ZI: Já dal víc gólů, než ty jsi za celou kariéru odehrál zápasů.
  (Zlatan Ibrahimovič poté, co mu VAR odvolal penaltu. Takto mluvil s Duvánem Zapatou z Atalanty.)
 • Já Zlatan. Já střílet góly. Ty běhat a přihrávat Zlatan. (Zlatan Ibrahimovič lámanou italštinou na Pavla Nedvěda po přestupu do Juventusu)

I přes velké ego a sebevědomí ale Zlatan Ibrahimovič při svém velkém loučení s fotbalem nenechal oči suché. Neodpustil si ale ani rýpnutí do fanoušků Verony, kteří na něj bučeli. "Jen bučte. Je to váš největší moment v letošním ročníku."

Kluby a úspěchy Zlatana Ibrahimoviče

Kariéru započal Ibrahimovič v rodném Malmö. Poté přestoupil do Ajaxu, kde se naplno ukázal fotbalové Evropě. Následně si zahrál v Juventusu, Interu Milán, Barceloně, AC Milán, PSG, Manchesteru United, poté odešel do USA do Los Angeles Galaxy a kariéru ukončil znovu v AC Milán.

Stal se vítězem francouzské, španělské, italské a nizozemské ligy. Superpohár ovládl v Anglii a ve Francii, vyhrál také několik domácích pohárů a uspěl například v Evropské lize. Nikdy ale neovládl milionářskou Ligu mistrů. Patnáctkrát se stal fotbalistou roku, za Švédsko odehrál 122 utkání a dal 62 gólů. 

Takto se Zlatan Ibrahimovič rozloučil s profesionální kariérou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události