Fotbal

Neapol slavila do noci. Oslavy jsou těžší než vyhrát titul, usmíval se Lobotka

Fotbalová Neapol se po 33 letech raduje ze zisku fotbalového titulu. V italském městě se slavilo již před měsícem, ale pohár Gli Azzurri dostali až v posledním kole, které se hrálo 4. května. Oslavy titulu a loučení s trenérem Spallettim bylo navíc podpořené výhrou 2:0 nad sestupující Sampdorií. Po zápase zářil i slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

Přesně po měsíci dostali fotbalisté Neapole mistrovský titul, na závěr sezony si poradili se Sampdorií 2:0, a odcházející trenér Luciano Spalletti se tak rozloučil výhrou za tři body. Neapol tak získala 90 bodů, což by stačilo na triumf i v minulém ročníku Serie A. 

V centru města byly tisíce lidí a nechyběla ani pyrotechnika. Oslavy v Neapoli prostě trvají měsíc plný velké radosti a velkého úspěchu. Přeci jen jde o první titul v klubové historii po Diegu Maradonovi. Mimo bengálských ohňů byly ve vzduchu k vidění také vlajky a vše doprovázely hlasité pokřiky.

Související obsah

"Nyní už je to realita a něco krásného," řekl po oslavách titulu pro TV Markíza přímo na hřišti Slovák Lobotka. "Lidé tu fotbal milují, o to je to hezčí. Poslední zápas jsme hráli navíc doma, naprosto nepopsatelný pocit," dodal slovenský defenzivní štít. 

"Je těžké vyhrát titul, ale ještě těžší ho oslavit," dodal Lobotka, který se letos zařadil mezi nejlepší defenzivní záložníky v Evropě. 

Podívejte se na oslavy v Neapoli: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události