Motorsport

Na Dakaru 2024 bude 60 % nových tras. Macík testoval vylepšený kamion v Africe

Kamionový závodník Martin Macík testoval svůj vylepšený stroj, kterému přezdívá Čenda, v Tunisku. Společnost mu dělali Martin Macík starší a mechanik David Švanda. Připravují se tak na novou rallye Dakar, která v roce 2024 bude čítat jen 12 etap a prolog. K vidění bude 60 % nových tras.

Posádka MM Technology vyrazila do tuniské pouště otestovat závodní kamion, který se dočkal mnohých vylepšení. Čenda má vyladěný a odpružený podvozek, odpružena byla i kabina. Mechanici si pohráli i se spoustou dalších maličkostí, které speciálu pomohou se zdoláváním všech nástrah terénu. "Ne vše jde dělat v poušti, takže po návratu domů máme ještě dost práce, ale např. tlumiče jsme společně s naším dodavatelem FRT kompletně přeladili. Nastavili jsme od základů celý podvozek, vlastně celé auto," řekl mechanik David Švanda. 

Spokojený byl i Martin Macík starší. "Všechno, co jsme chtěli vylepšit po Dakaru 2023, se nám podařilo, což jsme upřímně ani neočekávali. Ale opravdu jsme kamion dostali na další úroveň a máme z toho radost. Jedeme nazpátek spokojení a se spoustou informací, se kterými budeme pracovat i v rámci kamionů klientů MM Technology tak, abychom celou naši flotilu zrychlili a posunuli dál," řekl. 

Související obsah

​Na Dakaru 2024 budou k vidění nové trasy na celkově dvanácti etapách. Tuto informaci organizátoři odhalili v sobotu 3. června. Celý závod odstartuje 5. ledna 2024 v Al Ula a cíl bude mít o čtrnáct dní později v oblasti Janbu u Rudého moře. "Na jednu stranu mě mrzí zkrácení o dvě etapy, loňských čtrnáct se mi opravdu líbilo, tak bych si Dakar představoval. Na druhou stranu nás čeká 60 % nových tratí, tři úplně nové etapy a taky těžké etapy nejenom na konci Dakaru, ale i na jeho začátku. Nejvíc se těším na Al Ulu, protože to je nádherné prostředí a samozřejmě na Pustou končinu. Budou hromady písku, to je důležitý," říká Martin Macík mladší. 

Martin Macík po Dakaru 2023 objížděl republiku s besedou: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události