Fotbal

12:0 za 40 minut. Padesátníci ze čtvrté ligy zesměšnili ženskou reprezentaci

12:0 za 40 minut. Padesátníci ze čtvrté ligy zesměšnili ženskou reprezentaci
Ženský americký výběr, který prohrál s Wrexhamem 0:12 | Zdroj: Profimedia

Minulý týden se v Severní Karolíně odehrál přátelský turnaj, kde se představil také výběr anglického Wrexhamu, jejž vlastní americký herec Ryan Reynolds. Za tým ze čtvrté ligy hrál mix současných a bývalých hráčů. Nechyběly mezi nimi i legendy klubu, například 48letý Andy Morrell. Společnými silami porazili výběr americké ženské reprezentace 12:0 v zápase, který se hrál 40 minut na menším hřišti.

Po pouhých dvaceti minutách se výběr Wrexhamu dostal do vedení 7:0. Bývalý hráč Lee Trundle (46 let), který dres Wrexhamu oblékal v letech 2001–2003, k tomu přispěl čtyřmi vstřelenými góly. Hráčky americké reprezentace se alespoň pokoušely vstřelit čestný gól, ale neúspěšně, ačkoliv vystřelily pětkrát na branku. Smíšený tým Wrexhamu zaměstnal brankářku soupeře 39 střelami, které proměnil ve dvanáct branek. 

Americký výběr byl také tvořen mixem současných a bývalých hráček, ale mnoho z nich je členkami americké fotbalové reprezentace, která je považována za nejlepší na světě. Na hřišti byly také například bývalé záložnice Heather O'Reillyová (38 let) a Lori Lindseyová (43 let). Trenérkou výběru se stala Mia Hammová. 

Američanky si ale z debaklu, který utržily, nic nedělaly. "Jsme na sebe pyšné. Doufejme, že jsme lidem ukázali, že se nemají bát a jít do toho, prostě žít. Co nejhoršího se mohlo stát? Prohrály jsme 0:12 s Wrexhamem? Je nám to jedno, prostě žijeme. Byla to zábava a všechny nás to spojilo," řekla Heather O'Reillyová pro NBC Sports Soccer po zápase. 

​Fotbalová nešťastnice! Reprezentantka dala "dokonalý" hattrick vlastních gólů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události