Hokej

Kustod zaválel. Hvězdě Vegas dal novou hokejku, za pět sekund z toho byl gól

Hokejové Vegas ve finále NHL válí a po dvou jasných výhrách je blízko k zisku premiérového Stanley Cupu. V posledním duelu k tomu pomohl i kapitán Mark Stone, který ukázal naprosto skvělé odhodlání. Před svojí brankou zlomil hokejku, při cestě pro novou poslal k zemi Montoura a následně přihrál na krásný gól Brettu Howdenovi.

Vegas přejelo Floridu 7:2 a v utkání plném emocí bylo k vidění i hodně hezkých hokejových momentů. Jeden z nich předvedl útočník a kapitán domácího celku Mark Stone, který si připsal první asistenci na gól Bretta Howdena na 4:0.

Stone zlomil hokejku před vlastní bránou a neozbrojen se vydal alespoň tělem ubránit obránce Brandona Montoura. Toho dokázal čistě poslat k zemi a vydal se do rychlého protiútoku. Ze střídačky mu pohotově podal novou hůl kustod Golden Knights a Stone si to namířil do útočného pásma.

V něm mu přenechal puk Stephenson a Stone se svou čerstvou zbraní následně přihrál do skvělé pozice Howdenovi, který povedený útok zakončil perfektním bekhendovým blafákem. 

Související obsah

​Pohotová práce kustoda a velké odhodlání kapitána Golden Knights tak vyústily ve čtvrtý gól, po kterém vystřídal brankář Floridy Bobrovskij. Jeho náhradník Alex Lyon ale kanonádu nezastavil, ve třetí třetině dostal tři góly, takže tým z Las Vegas slavil výhru 7:2 a v celé finálové sérii vede už 2:0 na zápasy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události