Hokej

Gudas si do toho hitu najel sám. Floridě bude hodně chybět, říká Nedorost

Druhý zápas finálové série play-off skončil pro českého hokejistu Radka Gudase už po necelých sedmi minutách. Po tvrdém hitu od Ivana Barbaševa musel opustit ledovou plochu a už se na ni nevrátil. Podle Václava Nedorosta neudělal ruský hokejista nic proti pravidlům a Gudas si do něj jen nešťastně najel.

Finálová série zatím nevychází hokejistům Floridy podle představ. Prohrála oba dva venkovní zápasy na ledě Vegas Golden Knights a hlavně druhé utkání nabídlo jednoznačnou podívanou, kdy domácí vyhráli 7:2. 

Ještě za stavu 0:0 navíc přišli o Radka Gudase, který se ve středním pásmu srazil s ruským hokejistou Ivanem Barbaševem. "Myslím si, že Radko Gudas si do toho hitu najel sám. Soupeř vůbec nevyskočil, ani se nevypínal, pouze byl připravený na to, že ho jde dohrát. Asi věděl, kdo tam proti němu je. Radko se asi zranil sám úderem o led," řekl Václav Nedorost, který v NHL odehrál 99 utkání. 

Související obsah

​Ještě není jasné, jestli se bude muset Florida bez Gudase obejít ve třetím zápase. Nedorost je ale přesvědčený, že by to pro Pantery byla velká ztráta. "Bude chybět určitě. Je to hráč, který budí respekt. Útočníci Vegas mají v hlavě, že tam takový hráč, od kterého to bolí, je. Florida se má ale nad čím zamýšlet, protože ty dva zápasy se jim nepovedly," upozorňuje bývalý hráč Floridy nebo Colorada. 

Svého svěřence oceňuje také trenér Floridy Paul Maurice. "On je velmi důležitý. On je síla, ale také je mnohem lepší hokejista. Dostává se do highlightů, protože je velmi fyzický hráč, ale kvalita jeho hry je velmi, velmi vysoko. Ano, takový hráč vám chybí," řekl na pozápasové tiskové konferenci.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události