Fotbal

Cena lístků na finále EKL roste do extra výšin. Na internetu stojí desetitisíce

Cena lístků na finále EKL roste do extra výšin. Na internetu stojí desetitisíce
Fanoušci West Hamu v Praze | Zdroj: profimedia.cz

Praha dnes žije fotbalem. Finále Evropské konferenční ligy mezi West Hamem a Fiorentinou přivedlo do hlavního města tisíce fanoušků obou táborů a zájem o lístky je obrovský. Tak obrovský, že jen stěží dokáže uspokojit poptávku. Může za to i omezená kapacita stadionu v Edenu.

Pořadatelé UEFA upravili kapacitu slávistického stadionu na 18 tisíc míst. Každý klub pak dostal zhruba 5 tisíc vstupenek, což je pro týmy s dlouholetou tradicí a velkou fanouškovskou základnou žalostně málo. 

Mnoho příznivců tak dorazilo do Prahy i bez lístků s tím, že je seženou přímo na místě. "Prodává někdo lístky na finále Konferenční ligy za levnější cenu?" ptá se na twitteru jeden z fanoušků West Hamu. I on ví, že se aktuálně cena lístků šponuje do astronomických výšek. Původně se vstupenky na finále Evropské konferenční ligy prodávaly v cenové relaci mezi 587 Kč až 2 934 Kč. 

Související obsah

​Nyní se cena pohybuje v řádech desetitisíců. Na serveru bazos.cz se například nabízí vstupenka na finále EKL v hodnotě 40 tisíc za jeden lístek. "Nabízíme aktuálně 2 vstupenky vedle sebe na hlavní tribunu na dnešní finále Konferenční ligy mezi ACF Fiorentina vs. West Ham United FC," píše se v inzerátu. 

"Prodej a distribuce vstupenek na finále Evropské konferenční ligy byla plně v kompetenci UEFA," okomentoval situaci pro TN.cz mluvčí FAČR Petr Šedivý.

Související obsah

O aktuálních cenách vstupenek píše i web The Sun, který referuje o tom, že lístky na pražské finále Evropské konferenční ligy se nyní prodávají za o 50 % vyšší cenu než na zápas Ligy mistrů. "Tímto tempem bude ve finále více lidí ve fanzóně než na stadionu," stojí v textu britského deníku. 

Do Prahy dorazily tisíce fanoušků West Hamu i Fiorentiny: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události