Fotbal

Fanoušci Kladivářů vzali Prahu útokem. V centru jsou potyčky, cílem je i pivo

Již ve středu večer se v Praze koná finále fotbalové Evropské konferenční ligy. Do českého hlavního města přijely tisíce fanoušků, zejména z Anglie. Kromě fanzón se zdržují také v centru města, hlavně na Staroměstském náměstí. Cílem fanoušků je často kromě fotbalu také pivo.

Spoustu fanoušků přicestovalo do Prahy už několik dní dopředu, aby si užili i krásy Prahy a okolí. Mnoho příznivců ale přijelo až v den zápasu. Byl u toho také reportér TV Nova.

Podívejte se, jak to vypadalo ve středu dopoledne na letišti:

​Fanoušci obou táborů tuší, že to bude velmi vyrovnaný zápas, a na otázku, kdo vyhraje, nedávali úplně jasnou odpověď. Jeden z fanoušků však měl velmi jasno v tom, co bude dělat před zápasem: "Beer," zněla stručná odpověď příznivce anglického týmu, který zjevně do Česka přijel i kvůli dobrému pivu. 

Lidé, kteří přiletěli na pražské letiště, mohli dále pokračovat speciálně zřízenými autobusy, které mířily do fanzón na Letné a na Výstavišti. Většina fotbalových příznivců ovšem zamířila do centra města. Na letišti fandům pomáhali dobrovolníci a nasměrovali je do centra města. 

Související obsah

​To je vidět zejména na záběrech ze Staroměstského náměstí, které je zaplněné fanoušky West Hamu. Mnoho fanoušků také obsadilo hospody a kluby v centru města. Bohužel v centru města, zejména pak v Rytířské ulici, došlo k prvním potyčkám. "V baru v Rytířské ulici napadli fanoušci Itálie fanoušky West Hamu a tři zranili. Napaden byl i jeden policista. Na osobní svobodě jsme v této souvislosti omezili celkem 16 osob. A celou situaci nyní prověřujeme," řekl pro TN.cz mluvčí policie Jan Rybanský.

Takhle to vypadalo na Staroměstském náměstí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události