Fotbal

Coufal po triumfu: Teď jsme legendy, Tonda Barák nás nikdy nepomlouval

Coufal po triumfu: Teď jsme legendy, Tonda Barák nás nikdy nepomlouval
Vladimír Coufal s trofejí pro vítěze Evropské konferenční ligy | Zdroj: Profimedia

Vladimír Coufal společně s celým West Hamem slaví velký úspěch. Anglický celek ovládl Evropskou konferenční ligu (EKL), když dokázal porazit Fiorentinu 2:1, a zachránil tím nepovedenou sezonu v Premier League. Český fotbalista ihned po zápase popsal, jak budou probíhat oslavy a také to, jaký má vztah s Antonínem Barákem. Před duelem se totiž hodně mluvilo o tom, že vztahy mezi českými reprezentanty jsou hodně napjaté.

"Je to úžasné. Myslím, že právě tvoříme historii West Hamu. Všichni fanoušci říkají, že jsme se stali legendami. West Ham po dlouhé době konečně něco vyhrál a my jsme za to moc rádi. Budeme si to ještě dlouho užívat," zářil bezprostředně po utkání Coufal. "Stoprocentně je to největší úspěch v kariéře. Pořád si to užívám," doplnil.

Tomu pomohlo také to, že se finále hrálo v pražském Edenu, tedy na stadionu, který Coufal moc dobře zná ze svého působení ve Slavii. "V Edenu se vždycky cítím jako doma. Hřiště tady znám a cítil jsem se naprosto skvěle," dodal pravý obránce Hammers.

"Chtěli jsme jít v poháru co nejdál, potřetí za sebou budeme hrát v Evropě, což je pro West Ham asi historický rekord. Už bych to nyní nenazýval nepovedenou sezonou, i když jsme skončili 14. v Premier League, nakonec jsme se zachránili," prozradil, co pro londýnský celek znamená vítězství v EKL.

Pro Coufala jde o největší úspěch kariéry, ale co teď? Jaké další cíle si dává? "Dával jsem si vždy postupné cíle. Nejprve jsem chtěl vyhrát ligu, potom přestoupit do zahraničí a tam také něco vyhrát. Teď chci s nároďákem postoupit na EURO a vyhrát ho," je odhodlaný ostravský rodák.

Související obsah

​Nyní si ale bude užívat velké týmové oslavy. "Francouzští hoši jsou hodně hluční, hodně tančí a chtějí být hodně vidět. Ještě ale uvidíme, kdo oslavy povede. Teď se vracíme zpátky do Londýna, kde budou další oslavy. S fanoušky to bude hodně velké. Bude jízda kolem stadionu v otevřeném autobusu," popsal nejbližší plány 30letý bek.

Od minulého týdne v médiích rezonuje také jméno Antonína Baráka, který nebyl povolán do reprezentace. Mluvilo se o tom, že měl údajně spory právě s Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem. "Co jsme si řekli s Tondou Barákem, to si nechám pro sebe. Někdo si vymyslel, že nás pomlouval, ale samozřejmě to není pravda. Nechápu, jak si tohle někdo může vymyslet. Je to hnus," vysvětlil situaci Coufal.

Takto fanoušci West Hamu slavili výhru v Evropské konferenční lize:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události