Hokej

Jalonen u repre zatím zůstává. Rozhodne zpráva od generálního manažera

Jalonen u repre zatím zůstává. Rozhodne zpráva od generálního manažera
Trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen | Zdroj: Profimedia

Finský trenér Kari Jalonen zatím zůstává jako hlavní trenér české hokejové reprezentace. Kouč ve čtvrtek přednesl výkonnému výboru své hodnocení světového šampionátu, ale ten na jeho základě žádné rozhodnutí neučinil. To by mělo přijít po 20. červnu. Do té doby musí vypracovat zprávu k následujícímu mistrovství generální manažer Martin Havlát.

Jalonenova pozice se ocitla v ohrožení po letošním světovém šampionátu, na kterém se Češi umístili na osmém místě, tedy nejhůř v historii. Česká reprezentace se navíc propadla na osmou pozici i v žebříčku IIHF.

Okamžitě se tak začalo spekulovat, zda to nebyla Jalonenova poslední reprezentační akce. A to i přesto, že má smlouvu až do května 2024. Nejvíce se mluvilo o tom, že by ho ve funkci mohl nahradit Radim Rulík, který po minulé sezoně skončil v Pardubicích a je tak nyní bez angažmá.

Související obsah

​Na čtvrtečním výkonném výboru tak Jalonen přednesl zprávu o posledním světovém šampionátu. Po něm ale žádné definitivní rozhodnutí nepřišlo. Vše má nyní v rukou Martin Havlát, který musí do 20. června zpracovat plán s jasnou vizí pro turnaj v Praze a Ostravě, kde se uskuteční následující mistrovství světa.

Generální manažer Martin Havlát už o nepovedeném mistrovství světa promluvil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události