Fotbal

Sparta pyká za chování svých fanoušků. Disciplinární komise jí udělila pokutu

Sparta pyká za chování svých fanoušků. Disciplinární komise jí udělila pokutu
Fanoušci Sparta - ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta musí za chování svých fanoušků v závěru ligové sezony zaplatit pokutu. Rozhodla o tom Disciplinární komise LFA (DK LFA), která potrestala klub z Letné hned dvěma peněžitými tresty.

První pokutu musí Sparta zaplatit za nesportovní chování fanoušků v duelu proti Slovácku. V tomto případě se Disciplinární komise rozhodla udělit trest ve výši 80 tisíc korun. "Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace při diskuzi o výši trestu zohlednila, že dění na stadionu souviselo a bylo ovlivněno oslavou titulu. Utkání však provázela celá řada závažných incidentů s velmi vážnými následky," stojí v komuniké DK LFA. 

Další trest se pak týká posledního kola nadstavby, kde se Letenští utkali s Plzní. "Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky fanoušků, vniknutí fanoušků do prostoru hřiště, což vedlo k přerušení utkání na čtyři minuty, a vniknutí diváků na hrací plochu po závěrečném hvizdu)," stojí dále v prohlášení Disciplinární komise, která se v tomto případě rozhodla udělit peněžitý trest ve výši 200 tisíc korun. 

Související obsah

​"Nutný byl zásah záchranné služby, která musela ošetřit i zranění způsobená pyrotechnikou, a v několika případech muselo dojít i k převozu osob do nemocnice," dodává k trestu DK LFA. 

Sparta dokázala po devíti letech získat ligový titul. 

Podívejte se, jak to vypadalo v Praze při finále Evropské konferenční ligy: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události