Další sporty

Blesk Ingebrigtsen překonal světový rekord. Trval dlouhých 26 let

Blesk Ingebrigtsen překonal světový rekord. Trval dlouhých 26 let
Jakob Ingebrigtsen překonal rekord v běhu na 3000 metrů | Zdroj: Profimedia.cz

Teprve dvaadvacetiletý norský běžec Jakob Ingebrigtsen je možná největší atletickou hvězdou současnosti a na Diamantové lize v Paříži to opět dokázal. V běhu na 3 000 metrů triumfoval v čase 7:54,10, což je nový světový rekord. Ten aktuální platil od roku 1997, to ještě nebyl Nor ani na světě.

Jakob Ingebrigtsen je velká hvězda světového běhání a celkově atletiky. Ve 22 letech má na svém kontě již olympijské zlato z Tokia, jedno zlato z mistrovství světa a čtyři nejcennější medaile z evropského šampionátu. Nyní vše ale povýšil na další úroveň. 

Na Diamantové lize v Paříži totiž předvedl něco, co se nikomu v historii ještě nepovedlo. Závod na 3 000 metrů totiž zaběhl v čase 7:54,10, což je nový světový rekord. Ještě úžasnější je fakt, že aktuální nejlepší čas překonal o čtyři sekundy. 

Související obsah

Nejlepší čas držel dlouhých 26 let Daniel Komen, který vytvořil rekord v době, kdy nebyl Ingebrigtsen ještě tři roky na světě. Norský rychlík vyhrál závod o patnáct sekund před druhým Kipkuruiem z Keni, Kuma Girma z Etiopie ztratil ještě o sekund více.

Opět se tak ukázalo, jak běžci v současnosti dokáží překonávat dříve nemyslitelné rekordy. Nelze opomenout počin Eliuda Kipchogeho, který nedávno stlačil čas maratonu pod dvě hodiny. V Paříži zářila také Faith Kipyegonová, která před týdnem zaběhla rekord na trati na 1 500 metrů, o pár dní později to zvládla i na trati na 5 000 metrů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události