APLIKACE TN.CZ
Tenis

Zasekli se v devadesátkách? Lidé kvůli Československu kritizují Wimbledon

Zasekli se v devadesátkách? Lidé kvůli Československu kritizují Wimbledon
Areál tenisového Wimbledonu | Zdroj: Profimedia.cz

Velká kritika se na sociálních sítích snesla na konto vysílatelů tenisového Wimbledonu. Při zápase Petry Kvitové s Italkou Paoliniovou se na grafice objevil údaj, který už dekády neexistuje. Česká tenisová jednička byla totiž popsána jako hráčka z Československa.

"Československo není na mapě už třicet let," napsal na twitter známý tenisový novinář Ben Rothenberg a rozpoutal vášnivou debatu. V grafice se totiž objevila statistika, která mluvila o Petře Kvitové jako o hráčce z Československa. 

"Čechoslováci? Wimbledon se zasekl v devadesátkách," zněl další komentář hanící možná nejslavnější a nejprestižnější tenisový turnaj na světě. "Mohlo by to být horší, například Rakouské císařství nebo České království," vtipkoval další z komentujících.

Související obsah

Jednalo se o snímek ze středečního utkání, ve kterém si Petra Kvitová poradila s Italkou Paoliniovou a postoupila do dalšího kola, kde už porazila Bělorusku Sasnovičovou. V boji o osmifinále ji čeká přemožitelka Karolíny Plíškové Srbka Stevanovičová. 

Bývalá tenisová světová jednička oznámila radostnou novinu. Porodila prvního syna:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události