Argentinský mág Lionel Messi sice na svůj debut v MLS stále čeká, ale v letním Leagues Cupu už sází jeden gól za druhým. Jeho Inter zázračně otočil duel s Dallasem a postoupil již do čtvrtfinále. Legenda Barcelony vstřelila dvě branky a proměnila i penaltu. Potřetí v řadě tak Messi nasázel v utkání dva góly.
Leagues Cup je letní soutěž, ve které se potkávají týmy z americké a mexické soutěže. Inter Miami vyhrál již čtvrtý zápas v řadě a postoupil už do čtvrtfinále, ale poslední zápas byl nejdramatičtější. Floridský tým má ale Messiho a ten je na území Spojených států zatím naprosto nezastavitelný.
Skóre na půdě Dallasu otevřel již v šesté minutě, kdy ho na hranici vápna našel Jordi Alba a Argentinec nabídku svého dlouholetého spoluhráče přetavil v gól. Placírkou poslal míč k levé tyčce a Inter vedl. Zbytek zápasu se ale pro Miami nevyvíjel dobře.
Dallas otočil na 3:1 a 4:2, ale deset minut před koncem bylo sníženo po vlastní brance Farfana. A o pět minut později přišla další slavná chvilka Lionela Messiho. Po faulu na Taylora těsně před vápnem se Argentinec postavil k míči a z přímého kopu vymetl pravou šibenici. Podobně se trefil i v debutu.
Zápas nakonec dospěl do penalt, kde se Messi prosadil hned z první penalty. Ve druhé sérii se neprosadil domácí Pomykal, a tak Inter postoupil už do čtvrtfinále soutěže. Tam na Argentince a spol. čeká vítěz duelu mezi Houstonem a Charlotte. Messi tak ve čtyřech zápasech vstřelil již sedm branek.
HE DID IT AGAIN. 🤯
— Major League Soccer (@MLS) August 7, 2023
LEO MESSI. FREE KICK. EQUALIZER. 4-4. pic.twitter.com/Yh1TXFDENH
Takhle slavili fanoušci Interu Miami při premiéře Lionela Messiho: