APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Německý Superpohár na Nova Sport 3. Získá první trofej Bayern, nebo Lipsko?

Už v sobotu ve 20:45 odstartuje boj o první fotbalovou trofej v Německu. V rámci Superpoháru se střetne mistr Bundesligy Bayern Mnichov a vítěz DFB Pokalu Lipsko. Přenos na Nova Sport 3 začíná speciálním studiem už ve 20 hodin, ve kterém budou hosty František Straka, Milan Fukal a Kamil Čontofalský. Studiem vás provede Martin Kubičík. Komentátory duelu budou Michal Jinoch a Michal Škorpil.

Bayern je nejúspěšnějším týmem německého Superpoháru, když ho dokázal ovládnout hned desetkrát, z toho osmkrát od znovuzavedení v roce 2010. Od té doby v něm chyběl pouze jednou. Bavorský velkoklub navíc v pondělí ráno definitivně dotáhl přestup Harryho Kanea, který v Mnichově podepsal smlouvu do roku 2027. Zda ale 30letý útočník nastoupí už v sobotu večer, je zatím ve hvězdách.

Lipsko v loňské bundesligové sezoně skončilo na třetím místě o pět bodů právě za Bayernem. A v Superpoháru mu bude chtít hlavně oplatit loňskou porážku ze stejné soutěže. Lipsko tehdy padlo v bláznivé gólové přestřelce 3:5.

Fotbalisté Lipska se musí před letošní sezonou obejít bez několika velkých opor. Klub opustili Christopher Nkunku, Joško Gvardiol a Dominik Szoboszlai. Nicméně v posledních třech přípravných zápasech nastřílel saský celek 16 gólů.

Související obsah

​V loňské sezoně se Bayern s Lipskem utkal celkem třikrát. V rámci Superpoháru prohrál 3:5, v Lipsku se zrodila remíza 1:1 a v Allianz Areně Bayern prohrál 1:3.

Zápas startuje na Nova Sport 3 v 20:45. Už ve 20:00 ale začíná speciální studio a hosty Martina Kubičíka budou František Straka, Milan Fukal a Kamil Čontofalský. Komentátory duelu budou Michal Jinoch a Michal Škorpil.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události