Fotbal

Straka: Kane má velký respekt, ale bude muset vyrovnat Lewandowského

Fotbalista Harry Kane přestoupil z Tottenhamu do Bayernu Mnichov a Neymar zase z PSG do saúdskoarabského Al Hilalu. O těchto velkých přestupech, ale i o bojích Sparty v předkole Ligy mistrů mluvil v pořadu Třetí poločas expert Nova Sport František Straka. Dalším hostem byla mistryně světa v lukostřelbě Marie Horáčková, která mluvila o svém úspěchu, ale také o tom, co dělá ve volném čase.

Harry Kane po dlouhých jednáních přestoupil z Tottenhamu do Bayernu Mnichov. A hned je to velký marketingový úspěch. V německém superpoháru sice Bayern prohrál s Lipskem 0:3, ale bavorský klub prodal deset tisíc dresů Harryho Kanea za jediný den. 

Host pořadu Třetí poločas František Straka je velký fanda Bayernu Mnichov a o dres nové posily také nebude chtít přijít. "Ještě nemám dres, ale při další návštěvě Bayernu budu mít," řekl na úvod. 

"Po Lewandowském tam vznikla díra, i když se Chupo-Moting snažil, ale je náchylný ke zranění. To co hrál Bayern proti Lipsku, to byla katastrofa. Tuchel si musí sáhnout do svědomí," komentoval úvodní utkání Bayernu v sezoně Straka. 

Po špatném výkonu se dokonce trenér Kaneovi omlouval za výkon svému týmu. "Vidíte ten respekt, který Kane má. Je to kapitán anglického nároďáku, veliká osobnost. Ale nehodí se to. Harry Kane to řekl dobře, že bude potřebovat čas na adaptaci, ale myslím si, že ho tam měl dát už od začátku," prozradil expert Nova Sport. 

"Je to jiný styl, jiný jazyk, bude mít co dělat s adaptací. Za 30letého hráče je to neuvěřitelná částka. Bude se muset vyrovnat s tím, že bude nejsledovanějším fotbalistou v Německu. Bude muset ukázat to, co měl Lewandowski, bude se s ním srovnávat. Oba to jsou zabijáci, jsem na to sám zvědavý," zakončil bývalý trenér povídání o Kaneovi. 

Související obsah

​Hodně hráčů v létě přestoupilo do Saúdské Arábie. Posledním velkým jménem je Neymar, který odešel z Paris Sain-Germain do Al Hilalu za necelých 100 milionů eur (2,4 miliardy korun). "Je to bláznovství, já s tím nesouhlasím. Co se týče Neymara, je to výborný fotbalista, ale komplikovaný hráč. Myslím, že PSG udělalo dobře, že se ho zbavilo," řekl Straka. 

"Asi před osmi lety to bylo podobné s Čínou, která pumpovala hrozné peníze pro všechny hvězdy světového kalibru a moc to nedopadlo, já mám dojem, že v Saúdské Arábii to dopadne podobně," dodal bývalý trenér. 

"Na Spartu se moc těším. Moc jim držím palce, výkon v Kodani se mi moc líbil. Ale kluci musí proměňovat šance, které si vytvoří. Budu držet palce aby to klaplo a abychom se přiblížili Lze mistrů," shrnul na konec Straka.  Naposledy se Spartě podařilo postoupit do základní skupiny Ligy mistrů v sezoně 2005/2006, kdy je vedl jako trenér právě Straka. 

Na celý rozhovor s Františkem Strakou se můžete podívat ve videu pod titulkem článku.

Související obsah

​Druhým hostem byla mistryně světa v lukostřelbě Marie Horáčková. Ta zvítězila na šampionátu v Berlíně a po 85 letech navázala na úspěch Františka Hadaše z Londýna v roce 1938.

"Je to neuvěřitelné. Jsem moc ráda, že jsem sama sobě i ostatním dokázala, že to jde. Splnila jsem si svůj malý sen," řekla o svém vítězství na mistrovství světa Horáčková. 

Svým výsledkem si zároveň zajistila účast na příštích olympijských hrách v Paříži. Účastnila se už olympiády v Tokiu "Zatím to neřeším, protože mám ještě pár závodů před sebou. Budu to řešit po sezoně. Je to milé, že odpadne ten stres s kvalifikací. Musím ale potvrdit výkonnost a být nominovaná za Česko, protože místo je zatím pro českou vlajku," prozradila česká lukostřelkyně. 

Svou sportovní kariéru Horáčková kombinuje se studiem. Kromě svých tréninků také trénuje mládež. "Já jsem byla poloprofesionál, ale tohle mi otevřelo bránu k tomu, že se můžu tomu sportu naplno věnovat a můžu se tím živit. Také to otevřelo brány sponzorům. Dá se tím uživit, ale je potřeba úspěch," řekla Horáčková. 

"Když nemám sezonu, což je tak měsíc, tak sem tam i na nějakou diskotéku zajdu, ale ojediněle, prozradila česká sportovkyně," co dělá, když zrovna netrénuje nebo nemá školu. 

Na celý rozhovor s českou lukostřelkyní se můžete podívat zde: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události