Fotbalisté Viktorie Plzeň dávají zapomenout na špatný začátek sezony. Proti Olomouci vyhráli pošesté v řadě. Utkání ale museli otáčet po gólu Chvátala. Slavia na domácím hřišti porazila Baník Ostrava, když jediný gól utkání vstřelil Tijani. Z vítězství se také radují v Hradci Králové a Českých Budějovicích.
Viktoria Plzeň se po nepovedeném začátku sezony zvedá. Posledních pět zápasů vyhrála, což ji dobře naladilo na duel s Olomoucí. Do vedení se mohli domácí dostat v 8. minutě, ale Šulc zamířil pouze do břevna.
Gólově se jako první prosadila Sigma a stálo to za to. Vodháněl z rohového kopu přesně našel na hranici vápna Chvátal, který se do míče opřel z první a i za pomoci teče skóroval. Viktoria ale měl zdrcující závěr prvního poločasu. Nejdříve v první minutě nastavení po centru Cadua srovnal Hejda a o dvě minuty později poslal Plzeň do vedení Bucha.
Ve druhém poločase se Olomouc marně snažila o vyrovnání. Její šance se ještě více snížily v 87. minutě, kdy Lukáš Vraštil dostal červenou kartu, protože v roli posledního fauloval Adama Vlkanovu. V početní výhodně dokázali Západočeši náskok udržet a slaví šestou soutěžní výhru v řadě.
Ve zbývajících odpoledních zápasech se z prvních bodů radují České Budějovice, protože porazily Bohemians 3:0. Hradec Králové zase potvrdil, že se mu na novém stadionu daří, když porazil Zlín 2:0.
Slavia doma přivítala Baník Ostrava a byla od začátku aktivnější a vytvořila si několik dobrých šancí. Velmi aktivní byl zejména Jan Bořil, který nastoupil v základní sestavě po hodně dlouhé době a oblékl si kapitánskou pásku. V první půli ale Slavia žádnou šanci neproměnila.
Hned na začátku druhého poločasu už se domácí mohli radovat, když se v závaru před bránou prosadil Tijani. Další gól už v utkání nepadl, a Slavia tak vyhrála 1:0 a jako jediná v lize má stále plný počet bodů.
Nedělní výsledky 5. kola Fortuna ligy:
SK Dynamo České Budějovice – Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)
Branky: 45+2. Adediran, 58. L. Havel
FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 2:1 (2:1)
Branky: 45+1. Hejda, 45+3. Bucha – 27. Chvátal
FC Hradec Králové – FC Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 45+1. Gabriel, 74. Horák
SK Slavia Praha – FC Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 47. Tijani
Takhle vypadají nové dresy Plzně pro tuto sezonu: