Hokej

Blackhawks vyřadí deváté číslo. Legendě to na koncertu řekli Pearl Jam

Chris Chelios
Chris Chelios | Zdroj: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Legendární hokejový obránce Chris Chelios se příští rok stane devátým hráčem, jehož dres Chicago Blackhawks vyvěsí pod strop své arény a jeho číslo bude vyřazeno. Rodák z Chicaga se o velké poctě dozvěděl opravdu originálním způsobem. Když byl na koncertě Pearl Jam, oznámila mu to samotná kapela.

Chelios je fanouškem grungeové kapely Pearl Jam a také velký kamarád s jejím frontmanem Eddiem Vedderem, a tak ve čtvrtek večer navštívil koncert kapely v United Center, kde hrávají své domácí zápasy Chicago Blackhawks.

Pearl Jam si slavného hokejistu pozvali na pódium, kde k Cheliosovi promluvil právě frontman Eddie Vedder. "Než pan Wirtz zemřel, jedním z jeho posledních přání bylo, abys byl poctěn," řekl a ukázal na velkoplošnou obrazovku.

Tam se spustilo video, ve kterém si americký obránce přečetl, že 25. února 2024 bude jeho dres s číslem 7 vyvěšen pod stropem United Center a nikdo z Blackhawks už na zádech sedmičku nosit nebude. Zpěvák Pearl Jam poté začal skandovat hokejistovo jméno a lidé v celé hale se k němu připojili.

Následně blížící se slávu oznámili i Blackhawks na svém webu. "Vstupujeme do nové éry Blackhawks na ledě, ale oceňovat naše bývalé členy je a vždy bude naší prioritou. Chris Chelios reprezentuje nejen Blackhawks, ale díky svým kořenům i celé Chicago. Rocky (Wirtz) chtěl, aby byl Chris (Chelios) dalším hráčem Blackhawks, jehož dres bude vyřazen, a tenhle moment by si opravdu užil," uvedl pro klubový web Danny Wirtz, šéf Chicaga Blackhawks a syn letos v létě zesnulého Rockyho Wirtze, jenž byl majitelem klubu od roku 2007.

Že slavnostní ceremoniál proběhne zrovna 25. února před zápasem Blackhawks proti Detroitu Red Wings, není náhoda. Chelios začal svou kariéru sedmi sezonami v Montrealu, kde poslední sezonu plnil roli kapitána. Poté se přestěhoval do Chicaga, kde odehrál devět sezon a kapitánem tam byl poslední čtyři roky. Následně se vydal na svou nejdelší štaci právě do Detroitu, kde byl sezon deset. S NHL se nakonec rozloučil v dresu Atlanty Thrashers.

Související obsah

​Výčet úspěchů Chrise Cheliose je opravdu dlouhý. Třikrát slavil zisk Stanley Cupu, třikrát byl vyhlášen nejlepším obráncem NHL, jedenáctkrát si zahrál All-Star Game a válel i v americké reprezentaci. Tam také působil v roli kapitána a získal s USA stříbro na olympiádě 2002 a zlato na Světovém poháru 1996. V roce 2018 byl uveden do Síně slávy IIHF.

V organizaci Chicaga Blackhawks bude Chelios už devátým hráčem s vyřazeným dresem. Dříve se této pocty dočkali Glenn Hall (1), Pierre Pilote (3), Keith Magnusson (3), Bobby Hull (9), Denis Savard (18), Stan Mikita (21), Tony Esposito (31) a Marián Hossa (81).

V Chicagu začala nová éra. Blackhawks letos draftovali generační talent Connora Bedarda:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události