Tenis

Dvě Češky si polepšily v rámci elitní desítky. Měnily se i světové jedničky

Markéta Vondroušová na US Open
Markéta Vondroušová na US Open | Zdroj: Profimedia

V pondělí se opět měnily světové tenisové žebříčky a ke změnám došlo i na místech světových jedniček. Mezi muži vystřídal Novak Djokovič Carlose Alcaraze a ženám nově vládne Běloruska Aryna Sabalenková. Polepšily si také Markéta Vondroušová a Karolína Muchová v rámci elitní desítky.

Své kariérní maximum slaví Markéta Vondroušová, která na právě skončeném US Open došla do čtvrtfinále. To ji vyhouplo z devátého místa na šesté. Nahoru se vyšplhala také Karolína Muchová. Ta dokráčela ještě o kolo dál. V semifinále prohrála s pozdější vítězkou Coco Gauffovou. Rodačce z Olomouce momentálně patří osmé místo.

Na 13. místě je Barbora Krejčíková, jež se o jednu příčku propadla. Ihned za ní je Petra Kvitová, která ztratila tři pozice. Třicítku nejlepších tenistek světa uzavírá Marie Bouzková a 34. příčka patří Karolíně Plíškové. Ta šla dolů dokonce o devět míst.

41. pozice stále patří Lindě Noskové, 54. je Kateřina Siniaková a poslední Češkou v elitní stovce je 68. Linda Fruhvirtová. Ženám nově vládne finalistka US Open Aryna Sabalenková, která na pozici světové jedničky vystřídala Igu Šwiatekovou.

Související obsah

​Novou jedničku hlásí i mužský tenis. Do čela se vyšvihl Novak Djokovič, jenž před druhým Carlosem Alcarazem vede o 3 260 bodů. Jediným českým zástupcem v elitní stovce je Jiří Lehečka, jemuž patří 30. příčka.

​Karolína Muchová je na kariérním maximu i díky finále na French Open:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události