Fotbal

Miami vyřešilo, jak prodat více Messiho dresů. Jeho jméno dalo na starou sadu

Lionel Messi v dresu Interu Miami
Lionel Messi v dresu Interu Miami | Zdroj: Profimedia

Přestupy fotbalových hvězd budí pozornost. Když v létě přestupoval sedminásobný držitel Zlatého míče Lionel Messi z Paris Saint-Germain do Interu Miami, vzbudilo to pozornost a zájem široké fotbalové veřejnosti. Cena vstupenek raketově vzrostla, všechny zápasy do konce roku byly vyprodány. Stejné to bylo s dresy šestatřicetiletého Argentince. Teď klub z Floridy přišel s dalším marketingovým tahem. Otiskne Messiho jméno na domácí dresy ze sezony 2020.

V roce 2020 byl ještě kapitánem Barcelony a fanoušci v Miami si mohli pouze představovat, jak by dres se jménem argentinského kapitána vypadal. Prodej domácích růžových dresů pro sezonu 2023 jde díky Messiho přestupu nad očekávání dobře. Avšak zájem o dresy z minulých let nebyl takový. Proto se podle webu goal.com tým z MLS rozhodl doprodat tyto modely nyní.

Dres s potiskem "10 Messi" na zádech si můžete objednat i přesto, že v něm hráč nikdy nenastoupil a s největší pravděpodobností v něm ani nenastoupí. Klub tento dres používal v sezoně 2020, i proto je jeho cena nižší. Letošní domácí dres s límečkem si můžete pořídit za 159,99 dolarů (3 642 korun) zatímco tři roky starý model se prodává za 66,99 dolarů (1 524 korun).

Související obsah

Situace ohledně prodeje dresů je odlišná například v Manchesteru United, kde za celý měsíc neprodali jediný dres nové posily Rasmuse Højlunda, za kterého United zaplatili 75 milionů eur (přes 1,8 miliardy korun). Podle webu Daily Mail si můžete Dánovo jméno nechat potisknout až nyní. Ptáte se na důvod? Megastore Rudých ďáblů totiž neměl na skladě písmeno "ø", se kterým se jméno dvacetiletého útočníka píše.

​Takhle slavili fanoušci Interu Miami, když za ně Messi debutoval:

Michal Mašek, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události