Fotbal

Šéf La Ligy: Poškození španělského fotbalu kvůli polibku je horší než 11. září

Javier Tebas
Javier Tebas | Zdroj: Nova Sport

Prezident La Ligy Javier Tebas se vyjádřil ke kauze kolem dnes již bývalého šéfa španělského fotbalu Luise Rubialese. Podle něj je tato kauza daleko horší než teroristické útoky na Světové obchodní centrum 11. září 2001.

Letos si celý svět připomíná 22. výročí od tragických teroristických útoků, při nichž zemřely téměř tři tisíce lidí. Podle Tebase je ale kauza kolem Rubialese a jeho polibku záložnici Hermosové horší.

"Poškození pověsti, které je způsobeno španělskému fotbalu, je obrovské. Je to největší digitální mediální příběh v historii. Je to větší než 11. září," řekl podle listu Mundo Deportivo na tiskové konferenci.

Rubiales v neděli v pozdních večerních hodinách oznámil, že na svůj post rezignuje, což řekl v rozhovoru s Piersem Morganem. "Nebudu k tomu nic říkat. Chci slyšet rozhovor, který trval dvě hodiny. Nebudu se vyjadřovat k jeho vedení," pokračoval Tebas.

"Včera (v neděli), když odstoupil, tak jsem si oblékal pyžamo a šel jsem spát. Poškození reputace se musí zachránit. Bude nás to ale stát opravdu hodně sil.

Související obsah

​Rubiales se po své rezignaci vyjádřil ještě na sociální síti X, kam napsal, že nadále bude hájit svou čest a nevinu. "Věřím v budoucnost. Věřím v pravdu. Děkuji všem," napsal.

Za polibek po finále mistrovství světa dostal Rubiales od FIFA devadesátidenní distanc. Mezinárodní federace fotbalových asociací usiluje ještě o delší trest. Španělská fotbalová asociace se za jeho chování veřejně omluvila.

FIFA by chtěla dát Rubialesovi trest až na 15 let:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události