Tenis

Velký dopingový problém grandslamové vítězky. Dostala trest na několik let

Rumunská tenistka a dvojnásobná grandslamová vítězka Simona Halepová řeší velký problém. Za dvě porušení antidopingových pravidel dostala trest zákazu činnosti na čtyři roky, tedy do října 2026.

Bývalá vítězka Wimbledonu a French Open měla loni na US Open pozitivní test na zakázaný krevní stimulant roxadustat. "První obvinění se týkalo nepříznivého analytického nálezu na zakázanou látku roxadustat, který byl odhalen při pravidelném testování moči během soutěže," uvedla v prohlášení Mezinárodní agentura pro bezúhonnost tenisu (ITIA).

Halepová tehdy důrazně popřela, že by vědomě užívala zakázanou látku, a uvedla, že má důkazy o tom, že se do jejího těla dostalo malé množství léku proti anémii z licencovaného doplňku stravy, který byl ale kontaminován.

"Tribunál přijal argument Halepové, že užila kontaminovaný doplněk stravy, ale určil, že objem, který hráčka požila, nemohl vést ke koncentraci roxadustatu zjištěné v pozitivním vzorku," stojí ve zprávě ITIA.

Související obsah

​"Druhé obvinění se týkalo nesrovnalostí v biologickém pasu Halepové," dodala ITIA. Ta zároveň doplnila, že bylo potvrzeno třemi odborníky, že nesrovnalosti v biologickém pasu byly pravděpodobně kvůli dopingu.

Dopingový problém řeší i fotbalista Paul Pogba:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události