MMA

Údajný únos i loupež. Ruský zápasník UFC s jedinou prohrou byl zatčen

Údajný únos i loupež. Ruský zápasník UFC s jedinou prohrou byl zatčen
Ruský zápasník UFC Chusein Aschabov | Zdroj: Profimedia.cz

Obrovský průšvih řeší nejen organizace UFC, ale především čečenský zápasník Chusejn Aschabov. Ten měl mít za měsíc druhé utkání v nejprestižnější organizaci, ale to bylo zrušeno. Osmadvacetiletý zápasník byl totiž zatčen v Thajsku, kde je obviněn z únosu a loupeže.

Chusejn Aschabov vstoupil letos v únoru do UFC s profesionálním rekordem 23-0. Málokdy se jeho zápasy dostaly k bodovým sudím, zápasil v organizacích WWFC, GEFC, RFC či ECSF. V debutu ale padl s Jamallem Emmersem. 

Další zápas měl mít již 7. října, ale k tomu nakonec nedojde. UFC tento duel zrušilo. Aschabov měl společně se svým bratrem podle webu The Phuket News přepadnout italského občana velmi brutálním způsobem. 

Dojít mělo ke krádeži tří hodinek v celkové hodnotě přes 5 milionů korun, nejmenovaný člověk přišel i o nejnovější počítač a dva telefony. Odcizeny byly také italské pasy, debetní karty a přístupová hesla. Zároveň bylo ukradeno 40 000 eur (téměř 1 milion korun) v hotovosti a dalších 400 tisíc korun z debetních karet. 

Související obsah

Útočníci jej měli unést z ložnice, svázat ho, nasadit mu roubík a zavázat mu oči. Došlo i k fyzickým útokům, a to po dobu třiceti minut. Napadený muž utrpěl četné pohmožděniny obličeje i těla. Agresoři nakonec utekli. 

Ital se osvobodil tím, že se dostal ven ze své vily. Následně uvedl, že zápasníka a jeho bratra znal už přes rok, a potvrdil, že násilného aktu se účastnili i další tři kazašští muži.

Největší českou hvězdou v UFC je Jiří Procházka, který v minulém roce získal titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události