Hokej

Chystá se v NHL další rozšiřování? V kuloárech se mluví o návratu do Atlanty

Chystá se v NHL další rozšiřování? V kuloárech se mluví o návratu do Atlanty
Hráči Atlanty, která naposledy hrála v NHL v roce 2011 | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejová NHL by se mohla znovu rozšířit a zámořskou soutěž by tak nově hrálo místo dosavadních dvaatřiceti týmů hned třiatřicet celků. Gary Bettman sice přiznal, že expanze v současnosti není na pořadu dne, v kuloárech se ale hovoří o tom, že existuje možnost, že by se na hokejové mapě nejslavnější ligy světa znovu objevila Atlanta.

V zámořské NHL došlo v posledních letech hned ke dvěma rozšířením. V roce 2017 se přidalo Las Vegas, před dvěma lety pak přibyl tým Seattle Kraken. Aktuálně hraje nejslavnější hokejovou soutěž světa dvaatřicet celků, to by ale nemuselo trvat moc dlouho. 

Mluví se totiž o tom, že by se do struktur ligy mohla vrátit Atlanta. Ta si mezi smetánkou zahrála jako Atlanta Flames v letech 1972 až 1980, pak došlo na stěhování do Calgary. Později se Atlanta vrátila jako celek Thrashers v roce 1999 a v National Hockey League vydržela do roku 2011, než ji nahradil Winnipeg. 

I když se komisař NHL Gary Bettman nechal slyšet, že rozšíření není na pořadu dne, o Atlantě se mluví stále víc. V metropoli státu Georgia se prý změnily poměry, které v minulosti vedly ke stěhování klubu do jiného města. 

Související obsah

O momentální situaci se rozpovídal Bettmanův zástupce a právní ředitel NHL Bill Daly. "Zejména na základě úspěchu rozšíření o Vegas a Seattle je stále více lidí, kteří chtějí vlastnit profesionální hokejové týmy. Existují potenciální trhy, které mohou být pro NHL vhodné, takže se snažíme udržovat politiku otevřených dveří," uvedl podle New York Post

A zmínil se právě o Atlantě. "Jedním z potenciálních trhů je Atlanta. NHL to s ní nevzdává. Doba i demografie trhu se dost dramaticky změnily. Některé výzvy, které jsme v Atlantě v minulosti viděli, lze překonat," doplnil. Může se tak stát, že v NHL dojde k velké změně. 

Nejlépe placeným hráčem NHL bude od nové sezony Auston Matthews:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události