Další sporty

Red Bull Káry jsou legendární závod. Ale nelituji, že nepojedu, říká Adamczyková

Už tuto sobotu se v pražském parku Královka spustí z kopce 40 nemotorových vozítek v rámci unikátního závodu Red Bull Káry. Jejich výkony bude hodnotit olympijská vítězka Eva Adamczyková, která o bláznivé akci promluvila ve Snídani. Spolu s ní byl hostem i jeden ze závodníků Nikos Mach.

"Pro mě je to legendární závod. Znám to z videí a je to jedna z legendárních akcí, co Red Bull vytvořil. Je to show, kde si skupinky lidí sestaví nemotorovou káru a na začátku tratě mají třicetivteřinovou show, kterou my jako porotci ohodnotíme, a pak si jeden vyvolený do káry sedne a jede dolů," shrnula nadcházející akci jedna z porotkyň a olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Adamczyková.

Hodnotí se kreativita, úvodní show před startem a čas dokončení trati. Kromě Adamczykové bude v porotě i Markéta Davidová, jezdec rallye Erik Cais nebo další olympijský medailista Alex Choupenitch. Ačkoli jí rychlost a adrenalinové sporty nejsou cizí, že se závodu sama nezúčastní, Adamczykové prý nevadí. "Ani toho nelituji (smích). Ráda si to pěkně užiji. Jednou za čas nebudu mít nervy. Já bych na to neměla čas ani kreativitu. A potřebuji se ještě udržet zdravá," vysvětlovala česká snowboardcrossařka.

Související obsah

​Na startu budou k vidění ty nejšílenější výtvory z garáží a dílen českých kutilů. Přihlášené jsou výtvory s názvy jako banánový tryskáč, medvídek Pú, Tatra T3 nebo párek v rohlíku. V čem se bude z kopce řítit Nikos Mach, to ještě neprozradil: "Ještě je to tajemství. Je to v takovém tajemném oblaku. Chci to všechno ukázat až v sobotu." Nápovědu ale přeci jen nabídl. "Bude to velkolepé, máme i vlastní znělku. Máme speciální oblek a speciální obuv, což už trochu napovídá," naznačil držitel českého rekordu nejrychleji uběhnutého maratonu v gumových botách crocs.

Strategie je prý jednoduchá. "Být první dole," řekl Mach. Vzápětí svá slova rychle poupravil: "Být dole." Sobotním závodem diváky budou provázet moderátoři Johan Mádr a Ondřej Havel. Rozhovor s nimi o sobotní show plné emocí zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události