Tenis

Trubky a bubny byly na Španěly moc. České diváky za fandění vyvedla policie

Trubky a bubny byly na Španěly moc. České diváky za fandění vyvedla policie
České fanoušky na Davis Cupu vyvedla policie. Španělským tenistům se nelíbilo jejich hlasité fandění. | Zdroj: profimedia.cz

České tenisty ke středečnímu daviscupovému triumfu nad Španěly ve Valencii hnala celá řada tuzemských fanoušků. Hned několik z nich ale klání v hale Pabellon Fuente de San Luis nedokoukalo. Domácí tenisté si opakovaně stěžovali na hlasité fandění a skupina Čechů byla vyvedena za doprovodu policie a pískotu domácích.

Bubny, trubky a jásot hnaly české tenisty k triumfu nad Španěly. Hlavní rozhodčí českou skupinku za hlasitý projev a rušení tenisové etikety několikrát napomínal. Na hlasité fandění si stěžovali i samotní hráči.

Napomínání ale české fanoušky dlouho v klidu neudrželo. Vítězství Tomáše Macháče nad Zapatou 6:4 a 6:4 je znovu rozproudilo a ještě přidali. Na jejich chování si v zápase s Jiřím Lehečkou stěžoval i Alejandro Davidovich Fokina a rozhodčí nechal skupinu těch nejhlasitějších příznivců českého týmu vyvést. Španělští diváci je vyprovodili pískotem.

Související obsah

​I bez části podporovatelů ale Jiří Lehečka duel zvládl a jedničku španělského týmu porazil dvakrát 7:5. Čeští tenisté si tak na úvod připsali velký triumf. Ve skupině Davis Cupu se utkají ještě ve čtvrtek s Jižní Koreou. V sobotu je pak čeká silné Srbsko, které posílil i aktuální vítěz US Open Novak Djokovič. 

Davis Cup, skupina C: 

T. Macháč – B. Zapata Miralles 6:4, 6:4
Čas zápasu: 1:35

J. Lehečka – A. Davidovich Fokina 7:6, 7:5
Čas zápasu: 1:55

Pavlásek, Menšík – Granollers, Davidovich - 5:7, 7:6, 6:4
Čas zápasu: 2:27

Česko – Španělsko 3:0

Tenis jsou mentální šachy, říká Lehečka. Popsal i spolupráci s mentálním koučem:TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události