Motorsport

Sen Romana Staňka o formuli 1 ohrožuje nedostatek financí. Přispět může každý

Sen Romana Staňka o formuli 1 ohrožuje nedostatek financí. Přispět může každý
Český závodník Roman Staněk | Zdroj: Sebastian Rozendaal / Dutch Photo Agency / DPPI/ profimedia.cz

Je mu 19 let, je jediným českých zástupcem ve formuli 2 a sní o postupu do formule 1. Roman Staněk ale k naplnění svého snu potřebuje obrovské finance, a proto se obrátil na fanoušky. Se svým týmem spustil sbírku, která by mu pomohla setrvat v boji o titul F2 a zvýšila šance na probojování se mezi závodnickou elitu.

Staněk má z Čechů největší potenciál stát se po Tomáši Engem druhým českým jezdcem, který by závodil ve slavné formuli 1. Hrozí ale, že o svůj sen přijde. "Ahoj, asi už jste všichni slyšeli o tom, kolik stojí moje sezona, a abych mohl pokračovat i příští rok a reprezentovat Českou republiku, potřebuji opravdu hodně peněz, a proto jsme se rozhodli s mým týmem založit stránku roman-stanek.com, kde mě můžete podpořit," řekl Staněk ve videu.

Ti, kteří by chtěli český talent podpořit, mohou přispět částkou od 500 korun. Na oplátku dostanou třeba podepsaný plakát nebo se jejich jméno v příští sezoně objeví na formuli. Všichni přispěvatelé budou zařazeni do slosování o exkluzivní ceny, jako je například Staňkova helma, závodní kombinéza nebo rukavice.

Dosud jeho kariéru financoval otec. A kolik že jedna sezona v F2 stojí? "Záleží na týmu, ale v těch nejlepších to je 70 milionů korun, v horším 45–50 milionů," vysvětlil Staněk v exkluzivním rozhovoru, na který se můžete podívat níže.

Exkluzivní rozhovor s pilotem F2 Romanem Staňkem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události