Fotbal

Český fotbal a další skandál. Hlavní roli hrají podezřelé sázky a sporná penalta

Fotbalový míč - ilustrační fotka
Fotbalový míč - ilustrační fotka | Zdroj: Profimedia

Není to ani měsíc, co se recidivista Michal Paták postaral o pořádný poprask. Pískl totiž neexistující penaltu, lhal v oficiálním zápise a následně byl vyloučen z listiny rozhodčích. Nyní se na český fotbal žene další skandál. Sudí Vlastimil Ogrodník pískl velmi spornou penaltu až v šesté nastavené minutě prvního poločasu utkání třetí ligy. Na zápas navíc přišly podezřelé sázky.

Ve středečním vloženém kole se v rámci třetí ligy (MSFL) potkali fotbalisté Hodonína a rezervy ostravského Baníku. Zápas dlouho nemohl nabídnout branku, ta přišla až v osmé nastavené minutě. A to po velmi sporném průběhu. 

Domácí hráči totiž byli pod tlakem a ve vápně přišlo menší přidržení za dres, po kterém hráč Baníku uklouzl a skončil na zemi. Sudí Vlastimil Ogrodník neváhal ani vteřinu, ukázal na penaltový puntík a béčko slavného ostravského klubu šlo do jednobrankového vedení. 

Právě ale nařízená penalta v šesté nastavené minutě budí vášně. "Je nepříjemné, když se něco takového stane, a nevím, jestli byla délka nastavení adekvátní. Když jsem to viděl na videu, tak musím říct, že to nebyla penaltová situace, když už, tak moc přísná. Pokud se ale něco takového pískne v šesté nastavené minutě prvního poločasu, tak musíme být milionprocentní," pronesl pro TN.cz trenér Hodonína Pavol Švantner.

Navíc se poté objevilo i další pozadí, které fanoušky českého fotbalu nejspíše rozesmutní. Na zápas totiž šly nevídané sázky, které se týkaly i vstřeleného gólu v prvním poločase. A když se nastavovalo šest minut a byla nařízena sporná penalta, je jednoduché si dát jedna a jedna dohromady. 

Na nevídaný tok peněz na zmiňované utkání upozornila i stránka Suspicious Sport (ve volném překladu podezřelý sport) na platformě X. Ta informuje, jak už je z názvu jasné, o nezvyklých a podezřelých sázkách na sportovní události.

Související obsah

"Objevilo se, že tam byly nějaké sázky, o to je to smutnější. Že se něco takového pořád děje. Cítili jsme křivdu a cítíme ji pořád. Vůbec jsem nevěděl, že se ve třetí lize sází, je to pro mě šokující," doplnil Švantner. Ten uznal kvality soupeře a pronesl, že výhra rezervy Baníku byla zasloužená. Zároveň dodal, že klub zvažuje podání trestního oznámení. 

"Zvažujeme i trestní oznámení. Další kaňka do fotbalového prostředí, což je smutné a vůbec mě netěší, že v něčem takovém figurujeme. I když nechtěně. Cítíme se poškození," uzavřel Švantner.

Vše by měl řešit i FAČR, ale předsedu Komise rozhodčích Rudolfa Špotáka a rozhodčího utkání Vlastimila Ogrodníka se nám nepovedlo zastihnout.

Podívejte se na vymyšlenou penaltu sudího Patáka v srpnovém utkání mezi Admirou a béčkem Českých Budějovic:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události