Další sporty

Šampionát Global Champions Tour vrcholí. V Římě bude kompletní desítka

Šampionát Global Champions Tour vrcholí. V Římě bude kompletní desítka
Česká parkuristka Anna Kellnerová | Zdroj: Global Champions se svolením

Předposlední kolo základní části parkurové série Global Champions a poslední v Evropě se koná během tohoto týdne v římské aréně Circus Maximus. Dorazilo tam všech deset hlavních adeptů na titul šampiona. V týmu Prague Lions nechybí Anna Kellnerová.

Parkurová série Global Champions má za sebou již třináct z patnácti kol základní části, po níž bude následovat už jen Playoffs v pražské O2 areně. Zbývají tak poslední dvě zlaté vstupenky do Super Grand Prix Longines Global Champions Tour, která je tradiční ozdobou galashow světového parkuru v české metropoli. Týmy v Global Champions League pro změnu zabojují o přímý postup do semifinále Super Cupu. 

Družstvo Prague Lions bude při třináctém kole v Římě reprezentovat Anna Kellnerová, Niels Bruynseels a Pieter Devos. Aktuálně jsou v žebříčku šestí se 192 body. Pokud by v páteční dvoukolové soutěži vyhráli, brali by dalších 30 bodů a dostali by se na skóre 222, což je o tři body méně, než mají v tuto chvíli čtvrtí St. Tropez Pirates. I když ještě v říjnu proběhne jedno kolo v Rijádu, je velmi pravděpodobné, že Pražské lvy čeká na domácí půdě ve čtvrtek 16. listopadu účast ve čtvrtfinále Super Cupu, v němž se potkají s dalšími jedenácti celky. Do pátečního semifinále postoupí jen osm nejlepších. Jezdci proto doufají, že hned první den budou mít v libeňské aréně silnou podporu svých fanoušků. 

Související obsah

Bez šance na top čtveřici nejsou pátí Stockholm Hearts. Ta ale není příliš velká. Na jejich kontě je nyní 206,5 bodu, a tak by se v žebříčku posunuli před St. Tropez Pirates pouze v případě, že by byli do druhého místa a jejich soupeři skončili poslední. Budou tak potřebovat velkou dávku sportovního štěstí i při finále v Saúdské Arábii. Naopak, když se Pirátům ze Saint Tropez bude dařit, mohli by smazat devítibodovou ztrátu na třetí Madrid in Motion. Druzí Paris Panthers a lídři z Riesenbeck International mohou být v podstatě klidní, neboť by jim semifinálový start v Praze neměl uniknout. Rozdíly mezi nejlepší trojicí jsou totiž dvacet a čtyřicet bodů. 

V rámci šampionátu jednotlivců do Říma dorazilo všech deset jezdců nacházejících se na nejvyšších příčkách Longines Global Champions Tour. S 252 body vede Harrie Smolders, druhý je s 238 body Maikel van der Vleuten a 217 bodů stačí na třetí pozici Simonovi Delestremu. Za nimi následují Christian Kukuk, Henrik von Eckermann, Julien Epaillard, Edwina Topsová-Alexanderová, Max Kühner, Pieter Devos a Andreas Schou.

Související obsah

Do Super Grand Prix LGCT v Praze, jež se odehraje v sobotu 18. listopadu, se doposud kvalifikovali Sanne Thijssen, Jessica Springsteenová, Max Kühner, Bertram Allen, Harrie Smolders, Christian Ahlmann, Henrik von Eckermann, Maikel van der Vleuten, Julien Epaillard, Edwina Topsová-Alexanderová, David Will, Katrin Eckermannová a Philipp Weishaupt. Čtrnácté jméno se fanoušci parkurového skákání dozví v sobotu 16. září po 18. hodině, tedy přesně dva měsíce před startem GC Prague Playoffs.

Týmová soutěž GCL proběhne v Římě v pátek od 12:45 a od 16:00 hodin, přičemž druhé kolo odvysílá živě s českým komentářem stanice Nova Sport 2. Sobotní Grand Prix LGCT začíná v 16:00 hodin.

Podívejte se na medailonek Anny Kellnerové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události