Hokej

Návrat Pavla Francouze po zranění se komplikuje. Colorado hledá náhradu

Návrat Pavla Francouze po zranění se komplikuje. Colorado hledá náhradu
Brankář Pavel Francouz | Zdroj: TV Nova

Český brankář Pavel Francouz, který se v minulém roce podílel na zisku slavného Stanley Cupu, nadále laboruje se zraněními, které ho v posledních letech trápí. Plzeňský rodák v létě podstoupil operaci a jeho rekonvalescence bude delší, než se předpokládalo. Colorado podle zámořských novinářů již hledá náhradu.

Třiatřicetiletý český brankář v minulém ročníku naskočil jen do šestnácti duelů a měsíce ho trápilo zranění v dolní části těla. Čekalo se, že se dá vítěz české extraligy i slavného Stanley Cupu během léta do pořádku. Absolvoval operaci, ale jeho návrat nebude tak snadný. 

S novinkou přišel jeden z nejznámějších zámořských expertů a novinářů Frank Seravall na platformě X. "Colorado zkoumá možnosti trhu s brankáři. Zdá se, že se Pavel Francouz ještě nezocelil z operace přitahovače a jsou obavy, že bude nějakou dobu chybět."

Související obsah

Oblíbeného českého brankáře dlouhodobě trápí zdravotní problémy a aktuálně to vypadá, že ho vyřadí ze hry i na začátku následujícího ročníku. Za poslední dva roky naskočil v NHL do 44 utkání a výrazně pomohl k zisku slavného Stanley Cupu. 

Nový ročník nejlepší hokejové ligy světa začíná za necelý měsíc, a to 10. října utkáním mezi Tampou Bay a Nashvillem. Francouz vstupuje do posledního ročníku své smlouvy, předpokládá se, že bude krýt záda Alexandarovi Georgijevovi.

V play-off před rokem vychytal Pavel Francouz i nejlepšího hráče NHL Connora McDavida:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události