Další sporty

Zemřela česká basketbalová legenda. Získala stříbro z MS i ME

basketbalový míč - ilustrační foto
basketbalový míč - ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Smutná zpráva přišla z basketbalového prostředí. V pátek 15. září zemřela v 74 letech legenda českého basketbalu Hana Doušová, rozená Jarošová. Ve své kariéře vyhrála devětkrát ligový titul a stala se vicemistryní Evropy i světa. Poslední rozloučení proběhne v pondělí 25. září v 10 hodin u Louky rozptylu v Ďáblicích.

Hana Doušová má za sebou bohatou kariéru. V české nejvyšší soutěži odehrála jedenáct sezon, všechny za Spartu. Devětkrát pomohla svému týmu vyhrát mistrovský titul a celkem osmkrát se dostala do All Stars ligy. Jednou se Spartou i vyhrála Pohár mistrů evropských zemí. 

Doušová také reprezentovala Československo a za národní tým odehrála 144 utkání. Zahrála si na olympiádě v Montrealu 1976, kde pomohla ke čtvrtému místu, a na mistrovství světa 1971 získala s reprezentací stříbrné medaile a v roce 1975 bronz. 

Úspěchy s národním týmem sbírala i na mistrovství Evropy. Ze čtyř účastí má dvě stříbra (1974 a 1976) a jeden bronz (1972). V roce 2018 byla Doušová uvedena do Síně slávy České basketbalové federace.

Související obsah

​U basketbalu si našla i manžela. Zdeněk Douša byl také dlouholetý reprezentant a hrál za Spartu. Rovněž jejich synové David a Daniel hráli nejvyšší soutěž za Spartu a patřili k nejvyšším postavám ligy. V roce 2018 byla rodina Doušova zapsána do České knihy rekordů jako nejvyšší rodina v Česku. Hana měřila 194 cm, Zdeněk má 211 cm a synové 209 a 219 cm.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události