Další sporty

Krejčí pokračuje ve slavné NBA. Zahraje si ve třetím různém týmu

Čeští basketbaloví fanoušci si mohou oddechnout, ve slavné NBA bude totiž pokračovat Vít Krejčí. Jediný Čech v NBA se po konci v Atlantě dohodl na smlouvě v Minnesotě, která letos došla do prvního kola play-off.

Vít Krejčí byl v roce 2020 draftován Washingtonem, kde hrával Tomáš Satoranský. Za Wizards si ale nezahrál ani jednou a zakotvil v Oklahomě, kde si odbyl debut v nejslavnější lize. Následně strakonický rodák putoval do Atlanty, ale tam si letos moc nezahrál. 

Hawks s ním v létě ukončilo smlouvu a čekalo se, že by to mohlo znamenat jeho konec v NBA. Český reprezentant ale do Evropy ještě neodejde, podepsal totiž smlouvu s Minnesotou Timberwolves. Klub to potvrdil na svém oficiálním webu.

Související obsah

Podmínky smlouvy klub na základě týmových pravidel neoznámil. Půjde tak o třetí Krejčího tým v NBA, za který by si mohl zahrát. Minnesota nikdy nevyhrála NBA a nejdále došla do konferenčního finále v roce 2004. Letos vypadla v prvním kole s pozdějším vítězem z Denveru. 

Největší hvězdou Minnesoty je francouzský obr a jeden z nejlepších obránců současnosti Rudy Gobert či někdejší jednička draftu Anthony Edwards, který v posledním ročníku zaznamenal průměr 24,6 bodu na zápas. 

Krejčímu se na konci března povedl zápas a pomohl Atlantě k postupu do play-off:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události