Fotbal

Nejsměšnější gól všech dob. Brankářka se dopustila obrovské chyby

Brankářka Isa Pothofová proti Ajaxu
Brankářka Isa Pothofová proti Ajaxu | Zdroj: Profimedia

V utkání nejvyšší ženské nizozemské ligy mezi Excelsiorem a Ajaxem padl velmi kuriózní gól. Brankářka si myslela, že míč, který se odrazil od břevna, už míří do autu, a tak vhodila do hry druhý balon. Jenže hraný míč nakonec skončil v brance a rozhodčí gól uznal. Fanoušci tento moment označují za nejsměšnější a nejabsurdnější gól všech dob.

V pátek večer hrály svůj ligový zápas fotbalistky Ajaxu na hřišti Excelsioru a asi nečekaly, že se o utkání budou bavit fanoušci po celém světě. 

Hráčky Ajaxu vedly 2:1, když obě branky vstřelila Romée Leuchterová. Ta měla v nastaveném čase druhé půle šanci přidat svůj třetí gól z přímého kopu. Její pokus však skončil na břevně a od něj se odrazil vysoko do vzduchu.

Vypadalo to, že půjde do zámezí, a brankářka domácího Excelsioru Isa Pothofová rychle vypíchla druhý míč z horní sítě své branky, aby se mohlo rychle pokračovat ve hře. 

Jenže míč, který vyslala na bránu Leuchterová, se nedostal mimo hřiště a snesl se těsně před brankovou čáru a od země se odrazil do brány. Domácí brankářka se hodně divila a útočnice Ajaxu mohla slavit hattrick. 

Podle pravidel by se sice měla přerušit hra, když jsou dva míče na hřišti, ale pouze v případě, když ovlivní hru, což se nestalo, a rozhodčí tedy správně gól uznal. 

Související obsah

​Na sociálních sítích si video s tímto gólem našlo hodně fanoušků a v době vydání článku mělo přes 3,3 milionu zhlédnutí. "Nejabsurdnější gól všech dob," napsal jeden z přispěvatelů na sociální síti X. "Nejbizarnější brankářský zákrok, jaký jsem kdy viděl," napsal další. "Co si ta brankářka myslela?!" opřel se do gólmanky další fanoušek. "No, kategorie o nejabsurdnější gól sezóny je již uzavřena," zhodnotil jiný přispěvatel.

Obrovskou chybu předvedla i brankářka Jižní Koreje na MS žen: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události