Další sporty

Prague Lions byli při GCL v Římě devátí. Vyhrál tým Madrid in Motion

Pieter Devos jede v Říme za Prague Lions
Pieter Devos jede v Říme za Prague Lions | Zdroj: Global Champions (se svolením)

Předposlední kolo letošní parkurové série Global Champions League vyhrál v Římě tým Madrid in Motion a definitivně si zajistil přímý postup do semifinále Super Cupu při GG Playoffs v pražské O2 areně. Prague Lions skončili devátí.

V pátek 15. září se v římské aréně Circus Maximus uskutečnilo čtrnácté kolo týmového seriálu Global Champions League. 

Manažerka Prague Lions Anna Kellnerová tentokrát startovala na valachovi Hurricane D.D. jen mezi jednotlivci a ve dvoukolové soutěži družstev dala přednost svým belgickým kolegům Nielsovi Bruynseelsovi a Pieterovi Devosovi. Oba přitom plánovaně využili možnosti výměny koní v jednotlivých částech soutěže. Devos při prvním startu s patnáctiletou klisnou jménem Mom's Isaura obdržel čtyři trestné body, zatímco Bruynseels na Matadorovi chyboval dvakrát. 

Při druhém startu již tento jezdec v sedle devítiletého valacha Origi VD Vosberg nezaznamenal žádnou chybu a do cíle dovezl pouze jeden trestný bod za mírné překročení času o 24 setin sekundy. Devos ve dvojici se zkušenou šestnáctiletou klisnou Mom's Toupie de la Roque byl o poznání rychlejší, ale opět dokončil se čtyřbodovou penalizací, a v součtu tak Pražští lvi nasbírali 17 trestných bodů, které je zařadily na konečné deváté místo. 

Související obsah

​Nejvíce nadšení z Říma budou odjíždět zástupci Madrid in Motion, jimiž jsou Maikel van der Vleuten s koňmi Dywis HH a Beauville Z N.O.P. společně s Laurou Krautovou, jež se představila v sedle valacha Calgary Tame a klisny Bisquetta. Se čtyřmi trestnými body zvítězili, a i když v průběžném pořadí Global Champions League zůstávají na třetí pozici za Paris Panthers a Riesenbeck International, tak vědí, že jim již nikdo nevezme umístění mezi nejlepší čtveřicí.

Ta má garantovaný přímý postup do semifinále při listopadovém Super Cupu GCL, jenž je součástí galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs v libeňské O2 areně. Prague Lions jsou zatím na šesté pozici.

V pražské Chuchli čeští parkuristé bojovali o místo na olympijských hrách: 

TN.cz, SPR media
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události