Fotbal

Soupeř Sparty v EL má problém. Druhý brankář se zranil, zápas dochytala trojka

Betis Sevilla dostal v generálce na Evropskou ligu pořádnou rychtu. Na stadionu Barcelony prohrál vysoko 0:5. Navíc musel v průběhu utkání střídat gólmana, protože Rui Silva se v průběhu prvního poločasu zranil. Do branky tak musel až třetí brankář v pořadí, jelikož Claudio Bravo je na marodce od začátku srpna.

Betis Sevilla je jedním ze soupeřů pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy. Do této soutěže vstoupí už ve čtvrtek venkovním duelem na hřišti Rangers FC. Právě před tímto zápasem ale musí trenér Manuel Pellegrini řešit problém na brankářském postu. 

Gólmanská jednička Claudio Bravo je zraněná, a tak ji musel od začátku srpna zastoupit Rui Silva. V prvním poločase sobotního utkání s Barcelonou se ale při jednom z výkopů zranil. Do přestávky ještě vydržel na hřišti, ale po ní jej vystřídal Francisco Vieites, pro kterého to byl vůbec první start v nejvyšší španělské soutěži v kariéře. 

Související obsah

​"Rui Silva má problémy s přitahovačem. Ještě nevím, jak vážné to je. Uvidíme, jak se to do čtvrtka vyvine," nechal se na tiskové konferenci slyšet trenér Betisu, který se vyjádřil i k nováčkovi mezi tyčemi, který ve druhém poločase třikrát inkasoval. "Pro Frana to byl debut. Tři góly vždycky bolí, ale je to nadějný brankář a musí dál pracovat," řekl Pellegrini. 

Kdo bude stát v brance proti Rangers, zatím není jisté. Ve hře je i urychlený návrat Claudia Brava. "V pondělí začne Claudio trénovat s týmem. Uvidíme, co se do čtvrtka stane," přiznal kouč Betisu. 

Na sestřih celého zápasu mezi Barcelonou a Betisem se podívejte zde: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události