šipky

Van Gerwen smetl Aspinalla a ovládl šipkařské World Series Finals

World Series of Darts Finals, akce, která se koná v nizozemském Amsterdamu, už zná svého vítěze. Stal se jím Michael van Gerwen, který ve finále smetl Aspinalla, přitom v semifinále byl kousek od vypadnutí s Humphriesem. Už ve čtvrtfinále se s turnajem rozloučila nasazená jednička Rob Cross, a to po drtivém debaklu 2:10.

V prvním čtvrtfinále se potkali Luke Humphries a nasazená jednička Rob Cross. Utkání mělo až nečekaně jednoznačný průběh. Nasazená jednička vyhrála svůj první leg až za stavu 0:6. Humphries nakonec zvítězil jasně 10:2 a postoupil do čtvrtfinále. Jeho soupeřem se stal čtyřnásobný vítěz tohoto turnaje Michael van Gerwen. Proti Dimitrimu Van den Berghovi jej ale nečekalo nic lehkého. Belgický šipkař vedl 5:3, ale Nizozemci se podařilo zápas otočit na konečných 10:8.

Překvapení se nekonalo ani ve třetím čtvrtfinále. Angličan Nathan Aspinall neponechal proti krajanu Brownovi nic náhodě. Od stavu 2:2 vyhrál tři legy v řadě, čímž utekl do rozhodujícího náskoku, který později ještě navýšil na konečných 10:5. Posledním semifinalistou se stal Peter Wright. Skotský mistr světa sice prohrával 3:6, ale poté vyhrál sedm legů v řadě a po výhře 10:6 postoupil mezi nejlepší čtyřku. 

Související obsah

Úvodní semifinále začal proti Humphriesovi velmi dobře van Gerwen, když mu hned sebral podání a udržoval si pak lehké vedení. Angličan ale dokázal srovnat, a za stavu 10:9 měl dokonce tři šipky na vítězství, ale ani jednou nedokázal zavřít. Toho musel velmi litovat o chvíli později, protože v rozhodujícím legu dokázal zavřít van Gerwen, a postoupil tak do finále.

Ve finále na něj čekal Nathan Aspinall, který si poradil s Peterem Wrightem. Angličan měl v souboji se Skotem od začátku semifinálového mače navrch, ale ke konci Wright ze všech sil dotahoval. Aspinall neproměnil tři šipky na výhru a vítězství a postup do finále mu začaly prokluzovat mezi prsty, ale Snakebite nedokázal vyrovnat na 10:10, a tak se příležitosti chopil The Asp a ukončil zápas. 

Ve finále poté MvG nedal svému soupeři šanci. Předvedl skvělý výkon a Aspinalla porazil jasně 11:4 na legy. Van Gerwen vyhrál tento turnaj už popáté v kariéře a stal se tím nejúspěšnějším šipkařem na tomto turnaji v historii. 

World Series of Darts Finals

Čtvrtfinále:

L. Humphries –⁠ R. Cross 10:2
Průměr na tři šipky: 98,00 –⁠ 93,28

M. van Gerwen –⁠ D. Van den Bergh 10:8
Průměr na tři šipky: 103,91 –⁠ 99,52

N. Aspinall –⁠ K. Brown 10:5
Průměr na tři šipky: 92,37 –⁠ 97,79

P. Wright –⁠ R. van Barneveld 10:6
Průměr na tři šipky: 93,64 –⁠ 95,07

Semifinále:

M. van Gerwen – L. Humphries 11:10
Průměr na tři šipky: 100,42 – 96,31

N. Aspinall –⁠ P. Wright 11:9
Průměr na tři šipky: 89,77 – 90,76

Finále:

M. van Gerwen – N. Aspinall 11:4
Průměr na tři šipky: 96,16 – 83,57

Čecha postihla v 60 letech mozková příhoda. Šipky ho vrátily zpět do života:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události